×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
25. novembris, 2012
Drukāt

Ugunsgrēkā apģērbu rūpnīcā Bangladešā vairāk nekā simts bojāgājušie

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Ugunsgrēkā apģērbu rūpnīcā Bangladešas galvaspilsētas Dakas pievārtē dzīvību zaudējuši vismaz 112 cilvēki, bet vēl aptuveni simts ievainoti, informē vietējās varasiestādes.

Līdz svētdienas rītam ugunsdzēsēji bija atraduši simts bojāgājušo mirstīgās atliekas, bet vēl 12 cilvēki no gūtajiem ievainojumiem miruši slimnīcā.

Taču amatpersonas pieļauj, ka upuru skaits vēl varētu pieaugt, jo turpinās meklēšanas darbi. Pašlaik nav gan zināms, cik daudzi cilvēki vēl tiek uzskatīti par bezvēsts pazudušiem.

Vietējie mediji tikmēr vēsta, ka ugunsgrēkā gājuši bojā 124 cilvēki.

Ugunsnelaimes cēlonis pagaidām vēl nav noskaidrots, taču zināms, ka ugunsgrēks izcēlās deviņstāvu ēkas pirmajā stāvā un ātri vien izpletās pārējā ēkā. Lielākā daļa bojāgājušo tika atrasti ēkas otrajā stāvā. Sākta izmeklēšana.

Daļa bojāgājušo dzīvību zaudēja, izlecot no ēkas augšējo stāvu logiem.

Lai pakļautu liesmas kontrolei, ugunsdzēsējiem bija nepieciešamas vairākas stundas.

Apģērbu rūpnīca, kuru piemeklēja postošā ugunsnelaime, atrodas aptuveni 30 kilometrus uz ziemeļiem no Dakas. Tajā tika ražoti apģērbi vairākiem starptautiskajiem zīmoliem, tostarp nīderlandiešu veikalu ķēdei C&A.

Kā pastāstīja izdzīvojušie un aculiecinieki, panikā kritušie rūpnīcas darbinieki, galvenokārt sievietes, izmisīgi centušies izkļūt no rūpnīcas.

“Rūpnīcā bija iesprostoti vairāk nekā 1000 strādnieki,” žurnālistiem slimnīcā pastāstīja viena no rūpnīcas strādniecēm. “Es izlēcu no ceturtā stāva loga un nokritu uz kādas trīsstāvu ēkas jumta. Vairāki cilvēki izlēca pa logu un gāja bojā.”

Kopumā šajā rūpnīcā bija nodarbināti 1630 strādnieki. Rūpnīca tika atklāta 2009.gadā.

2010.gadā ugunsgrēkā citā apģērbu rūpnīcā Bangladešā dzīvību zaudēja vismaz 25 cilvēki.

Pateicoties lētajam darbaspēkam, Bangladeša kļuvusi par globālo apģērbu rūpniecības centru. Daudzi iecienīti zīmoli apģērbus Rietumu tirgum ražo tieši Bangladešā, taču darba apstākļi šajās rūpnīcās strādājošajiem vairumā gadījumu ne tuvu nav spīdoši, un drošības noteikumi nereti tiek pārkāpti.

Kopumā Bangladešā ir aptuveni 4500 apģērbu rūpnīcu, kurās nodarbināti vairāk nekā divi miljoni cilvēku. Pēc Amsterdamā bāzētās organizācijas “Clean Clothes Campaign” datiem, kopš 2006.gada rūpnīcu ugunsgrēkos dzīvību zaudējuši vismaz 500 apģērbu rūpniecībā strādājošie Bangladešas iedzīvotāji.

Apģērbu rūpniecība veido aptuveni 80% no Bangladešas ikgadējā eksporta apjoma.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+