Latvijā
Sabiedrība

Ugunsgrēkā Bolderājā gājis bojā vīrietis; Ludzas novadā izglābti pieci cilvēki0


Attēlam ir ilustratīva nozīme.
Attēlam ir ilustratīva nozīme.
Foto-Shutterstock

Šorīt dzīvojamās mājas ugunsgrēkā Rīgā, Bolderājas apkaimē, gājis bojā vīrietis, aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) preses pārstāve Viktorija Gribuste.

Izsaukums uz ugunsgrēku Lielajā ielā tika saņemts plkst.5.02. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji konstatēja, ka divstāvu dzīvojamās mājas otrajā stāvā deg sadzīves mantas 20 kvadrātmetru platībā.

Ugunsgrēkā gāja bojā vīrietis, kura vecums tiek noskaidrots.

Savukārt Ludzas novada Isnaudas pagastā kādas divstāvu dzīvojamās mājas pirmajā stāvā naktī uz sestdienu aizdegušās sadzīves mantas un mēbeles piecu kvadrātmetru platībā. Izmantojot kāpnes, ugunsdzēsēji no ēkas otrā stāva izglābuši piecus cilvēkus, tajā skaitā divus bērnus. Neviens cilvēks nav cietis.

Aizvadītajā diennaktī, laikā no 25.marta plkst.6.30 līdz 26.marta plkst.6.30, VUGD kopumā reaģējis uz 156 izsaukumiem – dzēsti 126 ugunsgrēki, veikti 11 glābšanas darbi, bet 19 izsaukumi izrādījušies maldinoši.

No visiem 126 ugunsgrēkiem 103 bijuši kūlas dedzināšanas gadījumi, bet vienu reizi dedzis mežs. No pārējiem 22 ugunsgrēkiem 14 izcēlušies novados, pieci – Rīgā, bet trīs – citās pilsētās, liecina VUGD apkopotā informācija.

LETA jau ziņoja, ka piektdien Latvijā dzēsto kūlas ugunsgrēku skaits divreiz lielāks nekā ceturtdien, turklāt tas ir arī šosezon lielākais vienā dienā reģistrēto kūlas ugunsgrēku skaits.

LA.lv