Mobilā versija
+4.2°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Pirmdiena, 24. oktobris, 2016
20. marts, 2015
Drukāt

Ugunsgrēkā cietušais “Rīgas cirks” jau piektdien atsāks izrādes

Foto - LETAFoto - LETA

Izcēlies ugunsgrēks Rīgas cirka ēkā.

Rīgas cirkā pēc ugunsgrēka sāksies telpu sakopšana, intervijās piektdienas rītā stāstīja Rīgas cirka direktore Lolita Lipinska.

“Viss vēl tikai sāksies. Sāksim apzināt zaudējumus un sakopt. Līdz vēlai naktij notika novērošana, vai neturpinās degšana, mākslinieku mantu izvākšana. Tagad pie gaismiņas mēs turpināsim,” Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta Panorāma” stāstīja Lipinska.

Savukārt LNT “900 sekundēs” cirka direktore apliecināja, ka izrāde cirkā piektdienas vakarā notiks, dzīvnieki un mākslinieki tam esot gatavi.

Lipinska norādīja, ka zaudējumi ir lieli, izpostītas lielas platības, sadeguši tērpi un rekvizīti, taču Rīgas cirks ir apdrošināts un šobrīd notiek policijas un apdrošinātāju sadarbība, izmeklējot ugunsgrēka iemeslus.

Piektdien ēku apsekos Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija, jo 2013.gadā ar Kultūras ministrijas rīkojumu Rīgas cirka ēka atzīta par valsts nozīmes arhitektūras pieminekli.

Jau ziņots, ka ugunsgrēks cirka ēkā izcēlās ceturtdienas pēcpusdienā. Pagaidām nezināmu iemeslu dēļ ugunsgrēks izcēlās otrā stāva mākslinieku grimētavā. Kopējā degšanas platība bija 120 kvadrātmetri. Ugunsgrēka dzēšana bijusi gana sarežģīta, jo ēkā ir daudz koka konstrukciju un tai ir kultūrvēsturiska vērtība.

Izsaukums uz notikuma vietu tika saņemts plkst.15.37, bet ugunsgrēks tika likvidēts plkst.18.26.Ugunsgrēka vietā strādāja 13 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) tehnikas vienību un 50 glābēju.

Pievienot komentāru

Nosauc Latvijas turīgākās biedrības - Latvijas Futbola federācija līderosBiedrības ar vislielākajiem ieņēmumiem 2015. gadā bija Latvijas Futbola federācija (LFF), Latvijas Sarkanais Krusts (LSK) un Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK), liecina SIA "Firmas.lv" un nacionālās informācijas aģentūras LETA izdevumā "Latvijas biznesa gada pārskats 2016" publiskotais Latvijas finansiāli turīgāko biedrību "Top 100".
Dabas saimniecību "Lielkrūzes" piemeklējusi postoša ugunsnelaime (6)Vakar plašs ugunsgrēks bija izcēlies Jaunpiebalgas pagasta ekosaimniecībā "Lielkrūzes", kur aizdegās vairākas saimniecības ēkas un viesu mājas jumts.
Draugiem Facebook Twitter Google+