×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
26. oktobris, 2015
Drukāt

Ugunsgrēkā cietušajā Juglas vidusskolā skolēni varēs atgriezties janvārī

Foto - LETAFoto - LETA

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta automašīnas pie Juglas vidusskolas ēkas, kuras bēniņos izcēlies ugunsgrēks.

Ugunsgrēkā cietušajā Rīgas Juglas vidusskolā skolēni varēs atgriezties pēc ziemas brīvdienām, 2016.gada janvārī, pirmdien Rīgas domes Pilsētas īpašuma komitejā pavēstīja Īpašuma departamenta direktors Oļegs Burovs.

Īpašuma departamenta būvinženieri pašlaik veic izmeklēšanu un izvērtē avārijas un pirmsavārijas novēršanas uzņēmuma “Rīgas serviss” darbību, tostarp dokumentāciju. Burovs pauda, ka pagaidām “izskatās, ka ugunsgrēkā pie vainas nav “Rīgas serviss”, taču ar visiem izmeklēšanas rezultātiem departaments informēs trīs nedēļu laikā.

Ēka pati nav bijusi apdrošināta, taču tai ir civiltiesiskā apdrošināšana, sacīja Burovs.

Komitejas sēdē deputātī pirmdien atbalstīja 163 889,79 eiro piešķiršanu Rīgas Juglas vidusskolas ārkārtas remontam.

Pēc ugunsgrēka likvidēšanas būtiskas plaisas vai pazīmes, kas liecinātu par telpiskās novirzes no asīm, uz nesošajiem elementiem nav konstatētas, taču atsevišķas jumta nesošās un nenesošās konstrukcijas ir avārijas stāvoklī.

Izpētot jumta koka konstrukcijas, novērojams, ka pilnībā konstrukcijas sagrautas apmēram 100 kvadrātmetru platībā. Uz koka balstu, atgāžņu, siju, mūrlatu un citām nesošajām konstrukcijām novērojama apogļošanās, kas izveidojusies koksnei degot un nav pieļaujama turpmākai ekspluatācijai apmēram 400 kvadrātmetru platībā. Esošā akmens vates izolācija ir pielieta dzēšot ugunsgrēku un nav izžāvējama vai papildināma – šo siltumizolācijas kārtu ir jāatjauno pilnā apjomā, vismaz 200 milimetru biezumā.

Drošības apsvērumu dēļ nepieciešams nomainīt elektroinstalācijas sistēmu, kā arī jāatjauno kabelis, kas nodrošināja internetu un kabeļtelevīziju blakus ēkas iedzīvotājiem.

Tāpat jāatjauno dekoratīvais apmetums un krāsojums. Burovs pastāstīja, ka šobrīd telpas tiek žāvētas, un konkrētāks apdares darbu apjoms būs zināms, kad telpas būs sausas.

Jau ziņots, ka 30.septembra pēcpusdienā Juglas vidusskolas jumta un bēniņu konstrukcijās izcēlās ugunsgrēks. Kopējā degšanas platība bija 400 kvadrātmetru. Ar dūmiem saindējās viens skolēns. Mācības bērniem turpinās citās skolās.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+