×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
28. jūnijs, 2012
Drukāt

Ugunsgrēka dēļ Kolorādospringsu pametuši jau 32 000 cilvēku

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Turpinoties plašajiem savvaļas ugunsgrēkiem, ASV Kolorādo pavalsts otro lielāko pilsētu pametuši jau vairāk nekā 32 000 cilvēku. Kolorādospringsas ielas pilda satiksmes sastrēgumi un dūmi, ļaudīm steidzot pamest pilsētu un netālu esošo ASV Gaisa spēku akadēmiju.

Trešdienas pēcpusdienā liesmas bija pārņēmušas jau četrus hektārus no akadēmijas pilsētiņas teritorijas, no kurienes naktī uz trešdienu tika evakuēti 2100 cilvēki.

Uguns pārņemtajai platībai dubultojoties un sasniedzot 62 kvadrātkilometrus, evakuācijas rīkojumus saņēmusi jau lielākā daļa no 419 000 pilsētas iedzīvotāju, bet cīņā ar liesmām iesaistīti 800 ugunsdzēsēji.

Lai gan šī gada savvaļas ugunsgrēku sezona tikko sākusies, ziņas par stihijas plosīšanos pienāk arī no Montānas, Vaiomingas, Ņūmeksikas, Arizonas, Kalifornijas un Jūtas, kur dienvidos no Soltleiksitijas pelnos, ko atstājušas strauji uz priekšu virzošās liesmas, atrastas kāda bojāgājušā mirstīgās atliekas.

Trešdienas rītā Kolorādo amatpersonas preses konferencē atzina, ka neskatoties uz visu nakti ilgušo ugunsdzēsēju darbu, liesmas izdevies pakļaut kontrolei tikai par pieciem procentiem.

Arī laika apstākļi ugunsgrēka dzēšanai ir nelabvēlīgi, un sagaidāms, ka sausums un augstā temperatūra lielākajā daļā ASV teritorijas saglabāsies visu nedēļu.

Viena no Kolorādospringsas slimnīcām ziņo, ka ka pēdējo 24 stundu laikā sniegusi palīdzību 20 cilvēkiem, kuriem radušās elpošanas problēmas.

Ugunsgrēku, kas sestdien uzliesmoja Valdo kanjona nacionālajā parkā vējš dzen Kolorādospringsas virzienā ar ātrumu 104 kilometri stundā, un pilsētu sedz no kalniem nestie dūmi un pelni.

Vairākas nedēļas Kolorādo pavalstī turpina plosīties arī Haipārkas ugunsgrēks, kura liesmas arī ir tikai daļēji savaldītas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+