×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Vilis, Vilhelms
Svētdiena, 27. maijs, 2018
3. jūnijs, 2013
Drukāt

Ugunsgrēkā Ķīnas putnu fabrikā gājuši bojā 119 cilvēki

LETA/AFPLETA/AFP

Ķīnas ziemeļaustrumos pirmdienas rītā izcēlās ugunsgrēks putnu fabrikā, kurā gājuši bojā vismaz 119 cilvēki, paziņoja Dziliņas provinces administrācija. Iepriekš bija ziņots par 112 bojāgājušajiem un 54 ievainotajiem. Jaunākajās ziņās ievainoto skaits netika minēts.

Ugunsgrēks izcēlās Baojuaņas putnu fabrikā Dziliņas provinces Dehujas pilsētā. Pastāv aizdomas, ka to izraisījis sprādziens pēc šķidra amonjaka noplūdes kādā fabrikas cehā, tomēr ugunsgrēka cēlonis var būt arī elektriska dzirkstele.

Ugundzēsēji turpina dzēst ugunsgrēku, bet ir novērsuši tā izplatīšanos, vēstīja oficiālā ziņu aģentūra “Sjiņhua”.

Ugunsgrēka izcelšanās brīdī fabrikā bija vairāk nekā 300 strādnieku. Lai gan fabrikas vārti bija aizslēgti, apmēram 100 strādnieku izglābās.

Glābējiem, kas meklē izdzīvojušos, nav zināms, cik daudz cilvēku vēl iesprostoti fabrikas telpās. Glābēju darbu apgrūtina fabrikas komplicēta iekšējā uzbūve un šauras izejas.

Notikuma vietā ir ieradušās ātrās palīdzības brigādes un vides aizsardzības speciālisti, kas veic gaisa kvalitātes mērījumus.

Šis ir lielākais ugunsgrēks Ķīnā upuru skaita ziņā pēdējos 12 gados. 2000.gada 25.decembrī ugunsgrēks iepirkšanās centrā Henaņas provinces Luojanas pilsētā prasīja 309 cilvēku dzīvības.

Ķīnas fabrikās un raktuvēs regulāri notiek avārijas ar cilvēku upuriem, un vairākās no tām vainojama pavirša attieksme pret darba drošības noteikumiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+