Pasaulē
Citur

Traģēdija Krievijas lielveikalā. Izskan pirmās versijas1

AFP/LETA

Ugunsgrēkā tirdzniecības centrā Krievijas pilsētā Kemerovā dzīvību zaudējuši vismaz 53 cilvēki, pirmdien ziņoja telekanāls “Rossija 24”, atsaucoties uz ugunsgrēka likvidēšanas operatīvo štābu.

Pirms tam Krievijas ārkārtējo situāciju ministrs Vladimirs Pučkovs sacīja, ka bez vēsts pazuduši 16 cilvēki. Vēl iepriekš tika ziņots par vairākiem desmitiem pazudušo.
Pēc oficiāliem datiem, ievainoti 84 cilvēki.

Ārkārtējo situāciju ministrijas sēdē iepriekš tika sniegta informācija, ka sabrukušas divas no trim tirdzniecības centrā esošajām kinozālēm. Pučkovs sacīja, ka tirdzniecības centrā palikuši vēl “atsevišķi termopunkti”, kā arī uzsvēra, ka pagaidām nav noskaidrots, kurā vietā tirdzniecības centrā ugunsgrēks izcēlies. Ugunsgrēks sākās svētdien.

Iepriekš ziņots, ka Pučkovs licis tirdzniecības centru dzēst tikai no ārpuses. Savukārt viņa vietnieks Vladlens Aksjonovs pavēstīja, ka ēkas konstrukcijas ir ieliekušās, un pastāv iespēja, ka tā varētu sabrukt.

Tirdzniecības centrā joprojām ir spēcīgs piedūmojums, vēsta plašsaziņas līdzekļi.

Sākotnējā izmeklēšanā noskaidrots, ka ugunsgrēks izcēlies bērnu batutu centrā, kur kāds no bērniem esot atnesis šķiltavas, pavēstīja Kemerovas apgabala gubernatora vietnieks Vladimirs Černovs.

Informācijas avots Kemerovas apgabala tehniskās uzraudzības dienestos tikmēr pavēstīja aģentūrai “Interfax”, ka ugunsgrēks varētu būt izcelies bojātas elektroinstalācijas dēļ.

Varasiestādes iepriekš paziņoja, ka ugunsgrēks varētu būt aizsācies iepirkšanā centra kinoteātrī, un tā rezultātā virs divām auditorijām iebrucis jumts.

Liesmas ēkā, kurā atrodas arī boulinga centrs, sauna un vairāki restorāni, pārņēmušas vairāk nekā 1000 kvadrātmetru lielu platību, vēstīja Krievijas mediji.

Līdzjūtību ugunsgrēka upuru tuviniekiem izteicis Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.
Kemerovā dzīvo apmēram 530 000 cilvēku, un šī pilsēta atrodas Sibīrijas dienvidos nozīmīgā ogļu ieguves rajonā.

LA.lv