Mobilā versija
Brīdinājums -0.9°C
Guna, Judīte
Sestdiena, 10. decembris, 2016
13. aprīlis, 2015
Drukāt

Ugunsgrēkā pamatīgi cietis Saldus novada tehnikas aprīkojuma ražotājs “FMM”

Foto-LETAFoto-LETA

Ugunsgrēks daļēji nopostījis Saldus novadā esošā uzņēmuma “FMM” tehnikas aprīkojuma ražotni. Ugunsgrēkā daļai ražotnes ēkas pilnībā bojāts jumts, kā arī sadegušas vairākas vērtīgas iekārtas. Uzņēmumam nodarītie zaudējumi ir aprēķināti aptuveni 150 000 eiro apmērā, informē apdrošināšanas sabiedrība “If Apdrošināšana”.

Uzņēmums ar Eiropas finansējuma atbalstu šī gada sākumā iegādājās vairākas tehnikas aprīkojuma ražošanas iekārtas. Ugunsgrēkā daļa no tām tika iznīcinātas un būtiski cieta arī pati ražošanas ēka. Kopējā ražotnes ēkas, tajā esošo iekārtu un gatavās produkcijas apdrošinājuma summa bija 1,1 miljons eiro. Patlaban veiktie ekspertu aprēķini liecina, ka uzņēmumam nodarīti zaudējumi 150 000 eiro apmērā, informē “If Apdrošināšanas” Īpašuma atlīdzību grupas vadītāja Una Vilgerte.

“Jāpiebilst, ka kopējie uzņēmumam nodarītie zaudējumi gan ir lielāki, jo ugunsnelaimē sadega arī neapdrošinātas iekārtas un transportlīdzekļi. Tāpēc aicinām uzņēmējus apdrošināt visus uzņēmuma vērtīgos aktīvus,” piebilst Una Vilgerte.

Uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Jānis Rubins informē, ka, neraugoties uz nodarītajiem postījumiem, uzņēmums darbu nav pārtraucis.

“Ugunsgrēkā izdega aptuveni 30% no uzņēmuma telpām, taču pārējās darbs turpinās. Tuvāko četru nedēļu laikā plānojam pabeigt bojātā jumta seguma atjaunošanu. Savukārt iekārtu piegādātāji sola, ka jaunas iekārtas saņemsim četru mēnešu laikā,” norāda Rubins.

Ugunsgrēks Saldus novada Novadnieku pagastā esošajā uzņēmumā izcēlās agrā 5.marta rītā. Kopējā ugunsgrēkā bojātā platība bija 300 kvadrātmetri un tā rezultātā daļai ēkas pilnībā bojāts jumta segums, izdegusi ražotnes telpa ar visām tajā izvietotajām iekārtām, pacēlāju un kravas automašīnu.

Latvijā dibinātā uzņēmuma pamatnodarbošanās ir mežizstrādes, būvniecības un lauksaimniecības tehnikas aprīkojuma ražošana. SIA “FMM” veiksmīgi darbojas Skandināvijas tirgū. Uzņēmuma ražošanas apjoma pieauguma nodrošināšanai tiek izmantotas modernas metālapstrādes tehnoloģijas, tostarp programvadības plazmas/lāzera metāla griešana, virpošana un frēzēšana.

“FMM” 2014.gadā ir strādājusi ar 676 229 eiro apgrozījumu un guvusi 70 908 eiro peļņu. 2013.gadā uzņēmuma apgrozījums bija 521 179 eiro un tika gūta 66 532 eiro peļņa, liecina “Firmas.lv” informācija.

“FMM” reģistrēta 2008.gadā. Uzņēmuma īpašnieki ir Rubins (70%) un Zviedrijas uzņēmums “Sit Right Aktiebolag” (30%).

Pievienot komentāru

No bezdarbnieka par uzņēmēju. Šūšanas ateljē īpašnieces Karīnas pieredze (1)Karīna Šveicare bija biroja vadītāja kādā uzņēmumā, bet... kā tas mēdz notikt, pērn palika bez darba. Pirmais ceļš, lai saņemtu bezdarbnieka pabalstu – reģistrēties Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) ar obligāto informācijas noklausīšanos.
Gribi audzēt savas vistiņas, bet nezini kā sākt? Dzērbeniete Daina Šmite dalās pieredzēVistas grib audzēt arvien vairāk cilvēku, taču trūkst zināšanu, ar ko sākt. – Tas nemaz nav grūti, jo vistas ir visvienkāršāk turamie mājputni. Balva par pūlēm – olas, gaļa un mēslojums, – iedrošina dzērbeniete DAINA ŠMITE.
Gāze būs lētāka, piegāde dārgāka? (5)Atvērtā tirgū dabasgāzes rēķins būs vienkāršāks nekā elektroenerģijas rēķins
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Budžeta prioritātes - aizsardzība, drošība, veselība2017. gada valsts budžeta prioritārās nozares ir aizsardzība, sabiedriskā drošība un kārtība, veselība, sociālā aizsardzība un izglītība.
Draugiem Facebook Twitter Google+