×
Mobilā versija
+11°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
28. decembris, 2013
Drukāt

Ugunsgrēkā pasažieru vilcienā Indijā 26 bojāgājušie

Foto: LETA/EPAFoto: LETA/EPA

epa04002513 An Indian policeman looks for evidence inside the burnt out coach at the site of a train fire near Kothacheruvu railway station in Andhra Pradesh State, southern India, 28 December 2013. At least 26 people including two children, were killed when a passenger train coach caught fire in southern India. The train had departed from Bangalore late 27 December and the fire broke out in an coach around 3 am, according to a spokesman for the railway authority. EPA/JAGADEESH NV

Indijas dienvidos sestdien ugunsgrēkā pasažieru vilcienā gājuši bojā 26 un ievainoti astoņi cilvēki, informēja amatpersonas.

Vilciens bija ceļā no Bangaloras uz Nandedu, kad vienā no tā vagoniem ap pusčetriem naktī pēc vietējā laika izcēlās ugunsgrēks. Šis vagons pilnībā izdedzis, bet liesmas skārušas arī vairākus citu vagonus.

Indijas dzelzceļa ministrs Mallikardžuns Kharge aģentūrai AFP sacīja, ka, pēc ziņām, kas saņemtas no negadījuma izmeklētājiem, ugunsgrēku izraisījis īssavienojums vagona gaisa kondicionēšanas sistēmā.

Valsts dzelzceļa kompānijas pārstāvis teica, ka lielākā daļa bojāgājušo zaudējuši dzīvību, nosmokot dūmos. Lielākā daļa bojāgājušo atrasti pie logiem un durvīm. Izdzīvojušie stāstīja, ka vilciena logi bija ļoti stingri un tos bija grūti sasist, lai izkļūtu laukā.

Divi no bojāgājušajiem ir bērni, bet pieci ievainotie nogādāti slimnīcā.

Informācija par vilcienā negadījuma brīdī esošo pasažieru skaitu ir pretrunīga – policija vēstīja par 65 pasažieriem, bet dzelzceļa ministrs norādīja, ka vilcienā bija 67 cilvēki.

Indijas premjers Manmohans Singhs pauda “šoku un sēras” par notikušo.

Ministrs Kharge norādīja, ka liesmas, visticamāk, izraisīja elektrības sistēmas defekts.

Indijas dzelzceļa tīkls ir viens no pasaulē plašākajiem, bet tas ir maz finansēts un tur bieži notiek negadījumi, lai gan dzelzceļš joprojām ir galvenais tālo maršrutu transporta veids, neskatoties uz privāto lidsabiedrību veidoto konkurenci.

Vilcienos Indijā naktī ierasti tiek slēgtas izejas durvis, bet vagonu logi ir slēgti ar restēm. Vienīgie logi, kam nav restu, ir tualetēm, bet tie ir ļoti šauri.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+