×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
12. maijs, 2015
Drukāt

Ugunsgrēka postījumu novēršanai Līgatnes dabas takās piešķir 203 tūkstošus eiro

ligatnes_dabas_takas_parceltuve

Valdība otrdien apstiprināja 203 654 eiro piešķiršanu ugunsgrēka postījumu novēršanai Gaujas nacionālā parka Līgatnes dabas takās, aģentūra BNS uzzināja Ministru kabinetā.

Plānots, ka pieprasītais finansējums tiks apgūts aptuveni sešu līdz astoņu mēnešu laikā. Finansējums piešķirts no valsts budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem”.

Līdz ar valdības lēmumu līdzekļi tiks piešķirti Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai (VARAM), lai segtu izdevumus, kas saistīti ar dzīvnieku barības virtuves būvniecību un aprīkošanu un Līgatnes dabas taku kopējās darbības tūlītēju nodrošināšanu.

10 675 eiro nepieciešami nekavējoties, lai varētu nodrošināt konteinera nomu, kuru paredzēts aprīkot ar saldētavām un ledusskapi, nerūsējošā metāla galdu un vannu, sertificētiem svariem un silto ūdeni dzīvnieku barības sagatavošanai, norāda VARAM.

Tāpat steidzami nepieciešami rezerves akumulatori dzīvnieku voljeru elektrisko ganu darbībai un instrumenti Līgatnes dabas taku darbības nodrošināšanai. Jaunas saimniecības ēkas projektēšanai un būvniecībai vajadzīgi 98 815 eiro, dzīvnieku barības virtuves aprīkojumam un inventāram – 24 590 eiro, bet pienākošās strāvas stipruma palielināšanai un pieslēgumam, iekļaujot projektēšanas izmaksas, nepieciešami 69 574 eiro.

Jau vēstīts, ka Gaujas nacionālā parka Līgatnes dabas takās ugunsgrēks nopostījis dzīvnieku barības novietni, nodarot zaudējumus vairāku tūkstošu eiro apmērā. Ēka un tās iekārtas nebija apdrošinātas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+