×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.2°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
24. marts, 2016
Drukāt

Ugunsgrēkā Rīgā no piedūmotām telpām izglābj cilvēku

Foto: LETAFoto: LETA

Ugunsgrēkā Rīgā no piedūmotām telpām izglābts cilvēks, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).

Plkst. 13.42 VUGD saņēma izsaukumu uz Duntes ielu Rīgā, kur ugunsgrēks bija izcēlies dzīvojamā mājā. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka divstāvu dzīvojamās mājas otrā stāva dzīvoklī deg virtuve 4m2 platībā. Izmantojot izbīdāmās kāpnes, ugunsdzēsēji glābēji no piedūmotām telpām caur logu izglāba 33 gadus vecu vīrieti. Plkst. 14.36 ugunsgrēks tika likvidēts.

Naktī plkst. 1.47 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Talsu novada Vandzenes pagastu, kur ar atklātu liesmu dega šķūnis. Ierodoties tika konstatēts, ka liesmas šķūni apņēmušas 80m2 platībā un tas sabrucis. Dzēšot ugunsgrēku, ugunsdzēsēji glābēji tālumā pamanīja liesmas. Dodoties pārbaudīt iespējamo ugunsgrēka vietu, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka 150m2 platībā deg koka pusotra stāva dzīvojamā māja un tai iebrucis jumts, kā arī 20m2 platībā aizdegusies blakus esošā saimniecības ēka. Plkst. 4.33 tika likvidēts pirmais ugunsgrēks, bet otru izdevās likvidēt plkst.7.28.

Lai gan kūlas dedzināšana ir aizliegta un par to var tikt piemērots administratīvais sods, šogad VUGD reģistrējis jau 298 kūlas ugunsgrēkus. Vakar dzēsti 28 kūlas ugunsgrēki, kuru kopējā degšanas platība bija vairāk kā 26 hektāri. Platības ziņā lielākie kūlas ugunsgrēki bija: 5,5 hektāri – Dundagas novada Dundagas pagastā; 4 hektāri – Ķekavas novada Ķekavas pagastā; 2 hektāri – Bauskas novada Brunavas pagastā, Bauskas novada Ceraukstes pagastā un Vaiņodes novada Vaiņodes pagastā; 1,5 hektāri – Skrīveru novada Zemkopības institūtā; 1 hektārs – Viestura ielā Jēkabpilī.

VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana apdraud cilvēku īpašumu, veselību un dzīvību, kā arī rada būtisku kaitējumu dabai un aicina ikvienu iedzīvotāju būt piesardzīgiem un nepieļaut kūlas ugunsgrēka izcelšanos, bet gadījumos, ja kūlas ugunsgrēks ir izcēlies – nekavējoties zvanīt uz tālruni 112.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, meldri, dēļu kaudze, siena ruļļi, celtnieku vagons, nojume ar sienu, vieglā automašīna, divas dārza mājas, divi šķūņi, saimniecības ēka, pirts, sodrēji divu ēku dūmvados un bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens.

Kopumā aizvadītajā diennaktī VUGD saņēma 81 izsaukumu – 56 uz ugunsgrēku dzēšanu, no kuriem 28 bija uz kūlas ugunsgrēkiem, un 17 uz glābšanas darbiem, bet astoņi no izsaukumiem bija maldinājumi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+