×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
17. aprīlis, 2016
Drukāt

Ugunsgrēkā Salaspilī cietušie pagaidām izmitināti viesnīcās un brīvajos dzīvokļos (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Šonakt ugunsgrēkā Salaspilī cietušie izmitināti viesnīcās un brīvajos Skolas ielas ēkas dzīvokļos, aģentūrai LETA sacīja Salaspils mērs Raimonds Čudars (V).

Kā norādīja Čudars, šobrīd ir runa par ugunsgrēkā stipri cietušo ēkas ceturto stāvu, kurā dzīvoja apmēram 45 personas. “No šīm 45 personām “DHB” dienesta viesnīcā, viesu namā “Visdari” un Skolas ielas mājas brīvajos dzīvokļos pašvaldība izmitinājusi 18 personas,” sacīja mērs un piebilda, ka citas personas nakti pārlaidušas citviet.

“Domājam, ka cilvēku skaits, kam vajadzēs palīdzību ar pagaidu dzīvesvietu, šodien un rīt pieaugs,” piebilda Čudars. “Laikā, kamēr izdegušajās telpās notiks remontdarbi, cilvēki dzīvos Ogres “Kursu bāzē”, un pašvaldība palīdzēs gan ar pārvākšanos, gan ēdināšanu, gan bērnu nogādi uz Salaspils skolām,” stāstīja Čudars.

Pēc Čudara teiktā, remontdarbi varētu ilgt vismaz divas nedēļas.

Viņš atklāja, ka šobrīd noorganizēta arī cilvēku ēdināšana, un pirmās brokastis jau esot aizvadītas plkst.11., bet ēkā esošajā sociālajā centrā, kas šodien darbojas, cilvēki var uzzināt par turpmāko rīcību un iespējamo pašvaldības palīdzību, kā arī saņemt psihologa palīdzību.

Viņš arī norādīja, ka ēkā esošās valsts un pašvaldības institūcijas ugunsgrēkā nav skartas un savu darbu turpinās bez izmaiņām.

Komentējot ēkas atbilstību ugunsdrošības prasībām, Čudars sacīja, ka no Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārmetumi neesot saņemti – ēkai ir gan vairākas izejas, gan signalizācija, kas nostrādājusi.

“Šeit ir cits jautājums – signalizācija nostrādāja, bet daudzi uz to nebija reaģējuši,” uzsvēra pilsētas galva.

Ugunsgrēkā cietušo nama iedzīvotāju sapulcē Salaspils sociālā dienesta vadītāja Gunta Gumbina norādīja, ka “šobrīd tiek apkopotas cilvēku vajadzības – no autiņbiksītēm mazuļiem, dzeramā ūdens, zālēm un citām visnepieciešamākajām lietām līdz jautājumam par to, kas būs ar mājdzīvniekiem”. Pēc viņas teiktā, tos arī pagaidām varēs izmitināt patversmē.

Kā ziņots, ēkā Salaspilī, kurā atrodas vairākas valsts un pašvaldības institūcijas, šonakt izcēlies ugunsgrēks, kurā bojā gājuši trīs cilvēki.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Policijas amatpersonas sodīs. Atbildēt

    Policijas amatpersonas sodīs. Cik zināms, tad prokuratūra sauks pie kriminālatbildības Valsts policijas amatpersonas, kas pārkāpa drošības jautājuus, noslēdzot rezerves durvis. Cerams, ka tā būs laba mācība citām bezatbildīgām amatpersonām.

Draugiem Facebook Twitter Google+