×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.6°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
21. novembris, 2016
Drukāt

Ugunsgrēkā smagi cietis Ruckas mākslas rezidenču centrs (3)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ugunsnelaime skārusi vēl vienu kultūras centru, – naktī uz pirmdienu, 21. novembri, uguns izpostījusi Ruckas mākslas rezidenču centru Cēsīs, liecina ieraksts rezidences Facebook kontā.

“Plkst. 1.40 ēkā nostrādāja ugunsdrošības signalizācija, apsardze ieradās trīs minūšu laikā un izsauca glābšanas dienestu. Ugunsdzēsēji notikuma vietā ieradās pēc piecām minūtēm – tajā brīdī liesmas jau bija sasniegušas ēkas otro stāvu. Uguns izpostījusi muižas jumtu un jumta konstrukcijas un otrā stāva telpas. Ugunsgrēka dzēšanas laikā no ūdens daļēji cietušas arī telpas pirmajā stāvā. Mums izdevās izglābt darba telpu aprīkojumu, un esam sākuši strādāt krīzes režīmā,” raksta rezidences veidotāji.

Patlaban notiekot darbs kopā ar apdrošinātājiem – AAS BTA, lai saprastu ugunsgrēka radīto zaudējumu apmēru. Sākta arī izmeklēšana par ugunsgrēka iemesliem.

“Izpostīts ir daudz, tomēr esam apņēmības pilni pēc iespējas ātrāk atjaunot ēku, lai nākamgad rezidenču centrs varētu atsākt darbību. Tuvākajā laikā organizēsim talku Ruckas sakopšanai,” vēsta rezidences pārstāvji.

Pirmais pasākums Ruckā notika 2014. gada jūnijā – tā bija Latvijas Laikmetīgās mākslas centra vasaras skola. Kopš tā laika Rucka uzņēmusi vizuālās komunikācijas studentu, jauno arhitektu, filmu režisoru un kinematogrāfu, filosofu un antropologu vasaras skolas un seminārus.

Iespējams arī ziedot rezidenču centra atjaunošanai, – tuvāka informācija atrodama tā Facebook kontā.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Gan jau pirkstu pielikuši apsaimniekotāji, jo 8 minūtēs uguns aukstā, mitrā laikā nevar sasniegt un sabojāt ēkas jumtu. Sacerējušies prihvatizēt par sviestmaizi.

  2. Gan jau pirkstu pielikuši apsaimniekotāji, jo 8 minūtēs uguns aukstā, mitrā laikā nevar sasniegt un sabojāt ēkas jumtu. Sacerējušies prihvatizēt par sviestmaizi…

  3. Līdzjūtība, spēku ēkas saimniekiem, bet… Ja viss bija kā rakstīts, tad degšnas ātrums ir nedabīgs- 8 minūtēs uguns jau apņem otro stāvu!

Draugiem Facebook Twitter Google+