×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.6°C
Bernhards, Boriss, Rojs
Pirmdiena, 20. augusts, 2018
21. jūnijs, 2017
Drukāt

Ugunsgrēka vietā Jūrmalā atrod baterijas, elektrības vadus, aerosola pudeles (3)

Veselības inspekcijas vides veselības analītiķis Normunds Kadiķis (no kreisās), Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards un Valsts vides dienesta vadītāja Inga Koļegova. Foto - LETAVeselības inspekcijas vides veselības analītiķis Normunds Kadiķis (no kreisās), Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards un Valsts vides dienesta vadītāja Inga Koļegova. Foto - LETA

Paaugstinātas bīstamības ugunsgrēka vietā Jūrmalā atrastas arī baterijas, elektrības vadi un aerosola pudeles, šodien preses konferencē pastāstīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards (VL-TB/LNNK).

Šorīt ap plkst.3 ugunsgrēks likvidēts un Valsts vides dienesta (VVD) inspektors, apsekojot teritoriju, iesniedzis ziņojumu par pārbaudēm notikuma vietā. Saskaņā ar šīm pārbaudēm, ugunsgrēka postītajā teritorijā atradušies bīstamie sadzīves atkritumi.

Kā pastāstīja VVD vadītāja Inga Koļegova, bīstamo atkritumu daudzums notikuma vietā ir pielīdzināms tam apjomam, kas ir nešķirotajos atkritumos.

Gerhards uzsvēra, ka atklātie bīstamie atkritumi liek runāt par kriminālatbildību. “Tagad ir jāskaidro, kā valsts vidienē varēja nokļūt šie atkritumi un kas ir vainīgs,” teica ministrs.

Tuvākajā laikā plānots teritoriju sakopt – tas jāveic teritorijas apsaimniekotājam, taču, ja apsaimniekotājs to nedarīs, tad to paveiks VVD, vēlāk piestādot rēķinu uzņēmumam.

Gerhards norādīja, ka tagad lielākā uzmanība jāpievērš tam, lai novērstu visas problēmas, kas saistīti ar veselības un vides problēmām. “Tagad tiek darīts viss, lai vidi sakoptu. Izdots rīkojums operatoram vietu sakopt,” teica politiķis, uzsverot, ka teritorijā tiks nodrošināta diennakts apsardze.

Notikuma vietā ir sadeguši aptuveni 40% teritorijā glabāto atkritumu. Gerhards uzsvēra, ka patlaban ir jānodala bīstamie atkritumi no pārstrādei paredzētiem atkritumiem. Kopumā teritorijā atradušies aptuveni 23 000 tonnu atkritumu.

Gerhards uzsvēra, ka svarīgs uzdevums ir novērst sadzīves bīstamo atkritumu ietekmi uz grunti
un gruntsūdeņiem.

Koļegova skaidroja, ka VVD paņēmis grunts paraugus un virszemes ūdens paraugus, lai veiktu analīzes un konstatētu, kāda ir ugunsgrēka ietekme. Rezultāti būs pieejami pēc analīžu veikšanas, kas parasti ilgst desmit dienas.

Svētdienas, 18.jūnija, pēcpusdienā Jūrmalā, Slokas apkaimē, izcēlās ugunsgrēks kādā teritorijā, kur bez VVD atļaujas tika glabāts liels daudzums plastmasas atkritumu. Tie dega 12 000 kvadrātmetru jeb 1,2 hektāru platībā. Ugunsgrēkam tika noteikta paaugstināta bīstamība.

Dzēšanas darbos vienlaikus iesaistījās aptuveni 50 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) ugunsdzēsēji-glābēji, kuriem palīgā tika nosūtīti arī divi “Latvijas Dzelzceļa” ugunsdzēsības vilcieni un divas Valsts meža dienesta ugunsdzēsības autocisternas, bet Nacionālo bruņoto spēku helikopters nodrošināja ugunsgrēka dzēšanu no gaisa.

Ugunsgrēka izcelšanās iemesli tiks skaidroti izmeklēšanā. Valsts policija par notikušo sākusi kriminālprocesu.

Degušajā teritorijā saimnieko SIA “Prima M”. Kā liecina “Firmas.lv” informācija, uzņēmuma apgrozījums 2015.gadā bija 15 331 eiro. 2015.gadā uzņēmums cieta 2375 eiro zaudējumus. SIA “Prima M” dibināta 2011.gadā, uzņēmuma pamatkapitāls ir 2846 eiro. “Prima M” pieder SIA “SO Trust”, kura vienīgais īpašnieks ir Oļegs Sokolovs.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Interesants sīkums – par šo ugunsgrēku un dabas piesārņošanu sabiedrība ir sašutumā, bet Latvijas zaļie – Dabas fondi, ornitologi u.c.. klusē. Kāpēc? Nav jēgas runāt, jo nespīd valsts finansējums, kā piemērām 9.5 miljoni, ko pašlaik grasās sadalīt ap 100 vides ekspertu starpā it kā vides monitoringam. Bet no šīs ekoloģiskās katastrofas rādās, ka zaļo kabatās nauda neplūdīs. Tātad nav vērts dzesēt muti:(

  2. The place smart people making their fortunes. Are you lucky enough to be one of them already? goo.gl/3OxSEu

  3. Latvija zaļa valsts? Atbildēt

    Viltus “zaļajam” Truksnim, VVD Koļegovai taču būtu jāatbild, ka Latviju, līdzīgi kā Āfrikas valstīs, bagāto valstu biznesmeņi mēģina pataisīt par miskasti. Reakcija uz notikušo ir vairāk kā nožēlojama. Kas notiktu, ja būtu kāda lielāka nelaime?Bail pat iedomāties, kas notiktu.
    22 ooo tonnas, cik fūrēm tur jāved šos mēslus? neviens neko neredz/ negrib dzirdēt. Te nu ir zaļā Latvija un zaļais prezidents.
    Kauguros degšanas laikā varēja dzirdēt pa brīžam sprādzienus.Droši vien sprāga bīstamie atkritumi,

Draugiem Facebook Twitter Google+