×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
9. jūlijs, 2013
Drukāt

Ugunsgrēkā vistu fermā Bauskas novadā gājuši bojā aptuveni 6000 vistu

LETALETA

Vakar pēcpusdienā ugunsgrēkā vistu fermā Bauskas novada Ceraukstes pagastā gājuši bojā aptuveni 6000 putnu, aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

Ugunsnelaime izcēlusies saimniecībā “Lielzeltiņi”. Vistu ferma degusi 1600 kvadrātmetru platībā. Ņemot vērā ugunsgrēka apstākļus, tam izsludināts paaugstinātas bīstamības statuss.

Jau tuvojoties notikuma vietai, ugunsdzēsēji redzēja lielus dūmus un izsauca papildspēkus. VUGD pieļauj, ka informācija par ugunsgrēku uz 112 Zemgales zvanu centru tika saņemta novēloti, jo, pēc sešām minūtēm ierodoties notikuma vietā, liesmas plosījās jau pa visu cehu un tā iekšpuse bija pilnībā izdegusi.

Lai gan pārējie cehi atradās ik pēc 20 metriem, tie nebija uguns apdraudēti. Liesmu straujo izplatību veicināja iekštelpās izvietotie ventilatori, kā arī tas, ka ēka bija celta no putuplasta un metāla konstrukcijām.

Cehā, no kura tajā dienā tika vestas ārā vistas, sadega apmēram 6000 mājputnu. Ugunsgrēks tika likvidēts plkst.16.47, tā iemesli tiek noskaidroti.

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes pārstāve Inese Upeniece aģentūru LETA informēja, ka pagaidām kā iespējamais fermas aizdegšanās iemesls tiek minēta kļūme elektroinstalācijā, taču izmeklēšana vēl turpinās, tāpat arī tiek precizēti materiālie zaudējumi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+