×
Mobilā versija
+7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
30. maijs, 2016
Drukāt

Ugunsgrēkā Zilupē gājis bojā cilvēks

Foto - LETAFoto - LETA

Aizvadītajās brīvdienās Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 117 izsaukumus – 68 uz ugunsgrēku dzēšanu un 39 uz glābšanas darbiem, bet desmit no izsaukumiem bija maldinājumi. Svētdien ugunsgrēkā gāja bojā cilvēks, informē dienestā.

Svētdien plkst. 4.10 VUGD saņēma izsaukumu uz Brīvības ielu Zilupē, kur ugunsgrēks bija izcēlies divstāvu neapsaimniekotā ēkā. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka ēkas pirmajā stāvā deg atkritumi un griestu pārsegums 10m2 platībā.
Ugunsgrēkā gāja bojā apmēram 52 gadus vecs vīrietis. Plkst. 6.51 ugunsgrēks tika likvidēts.

Naktī uz svētdienu plkst. 1.22 ugunsdzēsēji glābēji devās dzēst platības ziņā lielāko ugunsgrēku – Kuldīgas novada Kabiles pagastā dega angāra tipa saimniecības ēka 400m2 platībā. Degošajā ēkā atradās arī 15 tonnas siena un 10m3 malkas. Piesaistot traktortehniku, siens no ēkas tika izvests laukā, lai ugunsdzēsēji glābēji varētu pārliecināties, ka tajā neatrodas kāds degšanas perēklis. Ugunsgrēks tika likvidēts plkst. 6.55.

Aizvadītajās brīvdienās ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, sausā zāle, krūmi, zaru un lapu kaudzes, kūdra, riepas, koks, koka gulšņi, sadzīves mantas, meža zemsedze, būvgruži, divas vieglās automašīnas, skeitborda koka rampa, saimniecības ēka un dārza tehnika, pagraba jumts, šķūnis, kūts ēkas jumts, pirts, dzīvojamā māja un trijos gadījumos bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens.

Līdztekus brīvdienās ugunsdzēsēji glābēji steidzās palīgā nelaimē nokļuvušiem cilvēkiem un dzīvniekiem. Sestdien un svētdien glābēji Krustpils novada Variešu pagastā un Ķeguma novada Tomes pagastā atbrīvoja pēc ceļu satiksmes negadījumiem automašīnās iespiestus cilvēkus. Savukārt svētdien un pirmdien ugunsdzēsēji glābēji palīdzēja cilvēkiem Salaspils novadā un Rīgā, kuri bija saslēgušies rokudzelžos un saviem spēkiem nevarēja no tiem atbrīvoties.

Palīdzot nelaimē nokļuvušiem dzīvniekiem, ugunsdzēsēji glābēji svētdien Sējas novadā atbrīvoja divus ar ķēdēm sapinušos suņus, Talsu novada Virbu pagastā izvilka 2 metrus dziļā akā iekritušu suni, bet Rīgā atbrīvoja kādas dzīvojamās mājas notekcaurulē iesprūdušu putnu, izcēla grāvī ar ūdeni iekritušu suni un atbrīvoja starp akmeņiem iesprūdušu roni, kuru palaida pēc tam atpakaļ Daugavā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+