Latvijā
Sabiedrība

Ugunsgrēki gadumijā: Uz balkona dedzina petardes, izceļas ugunsgrēks 16

Foto-Shutterstock

Gadumijā Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) darbinieki dzēsuši četrus pirotehnikas izraisītus ugunsgrēkus, vienā no tiem cietis cilvēks.

Pirmo izsaukumu uz ugunsgrēku, kas saistīts ar nepareizas pirotehnikas lietošanu, VUGD saņēma pirms jaunā gada iestāšanās, aģentūrai LETA pastāstīja VUGD preses pārstāve Inta Šaboha.

Izsaukums tika saņems plkst.23.42. Ugunsdzēsēji devās dzēst piektā stāva balkonu deviņstāvu namā Rīgā, Viršu ielā. Ierodoties notikuma vietā, tika konstatēts, ka balkonā dedzinātas petardes, kā rezultātā uguns izpletusies četru kvadrātmetru platībā. Šajā ugunsgrēkā cieta 82 gadus vecs vīrietis, kurš guvis rokas apdegumus un nodots neatliekamās palīdzības mediķu aprūpē.

Savukārt 12 minūtes pēc pusnakts iestāšanās VUGD devās uz Līvzemes ielu Salaspilī, kur no kādas divstāvu sabiedriskās ēkas jumta tika šautas petardes, taču aizdegās šo pirotehnisko izstrādājumu kaste. Tā dega viena kvadrātmetra platībā.

Plkst.00.15 ugunsdzēsēji devās uz Rostokas ielu Rīgā, kur deviņstāvu dzīvojamās mājas trešā stāva balkonā bija ielidojusi petarde, kā rezultātā dega balkonā esošās sadzīves mantas 0,1 kvadrātmetra platībā.

Savukārt plkst.00.33 ugunsdzēsēji devās uz Augusta ielu Daugavpilī, kur piecstāvu dzīvojamās mājas otrajā stāvā bija ielidojis pirotehnisks izstrādājums, kā rezultātā dega balkons desmit kvadrātmetru platībā.

Kopumā pagājušajā diennaktī VUGD devās dzēst 32 ugunsgrēkus, izbrauca 17 glābšanas darbos, kā arī tika saņemti 12 maldinājumi.

LA.lv