×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Astra, Astrīda
Ceturtdiena, 16. augusts, 2018
9. jūnijs, 2015
Drukāt

Ugunsgrēkos cietuši pieci cilvēki; nodegušas vairākas saimniecības ēkas

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Aizvadītajā diennaktī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 54 izsaukumus – 31 izsaukums bija uz ugunsgrēku dzēšanu un 18 uz glābšanas darbu veikšanu, savukārt četri no izsaukumiem bija maldinājumi. Ugunsgrēkos cietuši pieci cilvēki, informē dienestā.

Priekules novada Bunkas pagastā ugunsgrēks izcēlās kūts ēkā. Ierodoties notikumu vietā, ar atklātu liesmu dega kūts 180 kvadrātmetru platībā, blakus esošās dzīvojamās mājas jumts astoņu kvadrātmetru platībā un divu šķūņu jumti ar kopējo platību 12 kvadrātmetri. Šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts plkst. 17.43.

Tāpat ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Alūksnes novada Kalncempju pagastu, kur, saskaņā ar sākotnējo informāciju, dega dzīvojamā māja un tās iekšienē varēja atrasties cilvēki. Ierodoties notikumu vietā tika konstatēts, ka deg saimniecības ēkas (kūts, siena šķūnis un lauksaimniecības tehnikas novietne) 550 kvadrātmetru platībā un blakus degošajām ēkām atradās arī dzīvojamā māja. Ugunsgrēkā cieta sieviete, kura guva apdegumus, bet viņa no medicīniskās palīdzības atteicās. Ugunsgrēkā sadega trīs mājputni un seši mājlopi. Ugunsdzēsēji glābēji šo paaugstinātas bīstamības ugunsgrēku likvidēja pirmdienas vakarā, un viņiem izdevās no liesmām nosargāt blakus esošo dzīvojamo māju, garāžu un šķūnīšus. Kā iespējamais ugunsgrēka iemesls tiek minēts īssavienojums elektroierīcēs.

Saņemts arī izsaukums uz Rēzeknes novada Stoļerovas pagastu, kur ugunsgrēks bija izcēlies kādā saimniecības ēkā. Ierodoties notikumu vietā, ar atklātu liesmu dega kūts ēka 119 kvadrātmetru platībā un tās piebūve 16 kvadrātmetru platībā. Ugunsgrēks tika likvidēts plkst. 18.48 un kā tā izcelsmes iespējamais iemesls tiek minēts īssavienojums elektroierīcēs.

VUGD saņēma izsaukumu uz Krāslavas novada Robežnieku pagastu, kur dega šķūnis. Ierodoties notikumu vietā, ar atklātu liesmu dega zem viena jumta esošais šķūnis un kūts 84 kvadrātmetru platībā, un atkritumi četru kvadrātmetru platībā. Ugunsgrēkā cieta 13 gadus vecs jaunietis, kurš pirms VUGD ierašanās apdedzināja roku pieskaroties karstam šīfera gabalam. Neatliekamās medicīniskās palīdzības mediķi apstrādāja apdeguma vietu, bet no hospitalizācijas jaunietis atteicās.

Vakarpusē tika saņemts izsaukums uz Grīzupes ielu Liepājā, kur ugunsgrēks bija izcēlies kādā daudzstāvu dzīvojamā mājā. Ierodoties notikumu vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka deviņstāvu dzīvojamās mājas devītā stāva dzīvoklī dega mēbeles četru kvadrātmetru platībā. No degošā dzīvokļa tika izglābts 62 gadus vecs vīrietis, kurš bija saindējies ar degšanas produktiem un 90 gadus veca sieviete no blakus dzīvokļa. Izglābtais vīrietis un evakuētā sieviete tika nodoti neatliekamās medicīniskās palīdzības mediķiem. Ugunsgrēks tika likvidēts plkst.19.34.

Savukārt Aizkraukles pagastā dega vieglā automašīna, ugunsgrēkā cieta 40 un 50 gadus veci vīrieši, kuri guva apdegumus, dzēšot ugunsgrēku pašu spēkiem pirms VUGD ierašanās.

Ganību ielā Kuldīgā saskaņā ar sākotnējo informāciju bija redzamas liesmas un melni dūmi. Ierodoties notikumu vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka ar atklātu liesmu deg koka šķūnis 100 kvadrātmetru platībā. Ugunsgrēkā sadega arī viena tonna siena.

Saņemts izsaukums arī uz Strādnieku škērsielu Rēzeknē, kur dega zem viena jumta esošie 12 šķūnīši un divas garāžas. Kopējā degšanas platība bija 75 kvadrātmetri. Naktī plkst. 23.52 VUGD saņēma izsaukumu uz Madonas novada Mārcienas pagastu, kur, saskaņā ar sākotnējo informāciju, dega dzīvojamā māja un tajā iekšā atradās cilvēki. Ierodoties notikumu vietā, ar atklātu liesmu dega trīsstāvu dzīvojamās mājas bēniņi 100 kvadrātmetru platībā. Ugunsdzēsēji glābēji no degošās ēkas izglāba vienu cilvēku, kurš pats nevarēja pārvietoties, savukārt pārējie mājas iedzīvotāji evakuējās paši pirms VUGD ierašanās.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji arī devās dzēst ugunsgrēku, kuros dega atkritumi, sausā zāle, zaru kaudze, elektrības rozete, celms, riepas, ārsienas siltumizolācija, ārdurvis, vieglā automašīna, trīs dārza mājas un divos gadījumos arī bez uzraudzības atstāts ēdiens uz plīts.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+