×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
14. decembris, 2013
Drukāt

Ugunsgrēkos diennaktī gājuši bojā trīs cilvēki

Foto-LETAFoto-LETA

Ugunsgrēks divstāvu mājā Jelgavā Bebru ceļa un Īsās ielas krustojumā.

Ugunsgrēkos aizvadītajā diennaktī gājuši bojā trīs cilvēki un cietis viens cilvēks. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēmis 63 izsaukumus. Kopumā dzēsti 26 ugunsgrēki, veikts 31 glābšanas darbs, bija arī seši maldinoši izsaukumi.

Vakar, plkst. 19:46, VUGD saņēma informāciju, ka Līgatnē, Brīvības ielā, dzīvojamajā mājā no dzīvokļa nāk dūmi. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka dzīvoklī deg siena un grīda 4m2 platībā, portālu “LA.lv” informēja dienestā.

Pārmeklējot degošo dzīvokli, ugunsdzēsēji glābēji atrada apmēram 65 gadus vecu vīrieti, kurš jau bija gājis bojā. Tā kā degšana radīja lielu sadūmoju, no citiem dzīvokļiem ugunsdzēsēji glābēji evakuēja divus cilvēkus. Pēc ugunsgrēka nodzēšanas un telpu izvēdināšanas iedzīvotāji varēja atgriezties savos dzīvokļos.

Savukārt plkst. 21:21 VUGD saņēma informāciju, ka Cesvaines pagastā dzīvojamajā mājā izcēlies ugunsgrēks. Kad ugunsdzēsēji ieradās notikuma vietā, divstāvu koka mājas jumts un otrais stāvs jau dega ar atklātu liesmu.

No ēkas pirmā stāva ugunsdzēsēji glābēji izglāba divus cilvēkus. Turpinot ēkas pārmeklēšanu, ugunsdzēsēji glābēji ēkas otrajā stāvā atrada 58 gadus vecu vīrieti un 60 gadus vecu sievieti, kuri bija gājuši bojā. Ugunsgrēka dzēšanu apgrūtināja tas, ka tuvākā ūdens ņemšanas vieta atradās viena kilometra attālumā, līdz ar to ugunsdzēsēji glābēji strādāja ar ūdens pievešanu. Kopējā degšanas platība bija 120m2. Ugunsgrēka iemeslus noskaidro Valsts policija.

Naktī no piektdienas uz sestdienu, plkst. 01:30, VUGD saņēma informāciju, ka Ventspilī, Pils ielā, no neapsaimniekotas ēkas nāk dūmi. Ugunsdzēsēji glābēji, atlaužot durvis, iekļuva divstāvu neapsaimniekotajā ēkā. Ēkas otrajā stāvā ugunsdzēsēji glābēji atrada vīrieti, kurš bija saelpojies ar dūmiem. Ēkas pirmajā stāvā dega atkritumi 12m2 platībā. Ugunsgrēka iespējamais iemesls ir neuzmanīga rīcība ar uguni.

VUGD atgādina, ka no traģiskām ugunsnelaimēm var pasargāt dūmu detektors, kas savlaicīgi ar skaņas signāla palīdzību brīdina par ugunsgrēka izcelšanos.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+