Latvijā
Novados

Ugunsgrēkos Latgalē cietuši četri cilvēki 16

Foto – Ieva Čīka/LETA

Vakar ugunsgrēkos Latgalē cietuši četri cilvēki, portāls LA.lv uzzināja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

Izsaukumu uz Izraēlas ielu Rēzeknē, kur divstāvu dzīvojamā mājā bija jūtams sadūmojums, ugunsdzēsēji glābēji saņēma plkst. 12.56. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka otrā stāva dzīvoklī deg dīvāns un sadzīves mantas 6m2 platībā.

Ugunsdzēsēji glābēji no mājas otrā stāva ar izbīdāmo kāpņu palīdzību izglāba trīs cilvēkus. Savukārt pirms VUGD ierašanās no ēkas evakuējās divi cilvēki, kuri bija cietuši un tika nodoti Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem.

Ugunsgrēks likvidēts plkst. 14.06.

Naktī uz piektdienu plkst. 1.31 tika saņemts izsaukums uz Balvu novada Briežuciema pagastu, kur dega dzīvojamā māja. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka ar atklātu liesmu deg vienstāvu koka dzīvojamā māja 150m2 platībā. Ugunsgrēkā cieta divi cilvēki, kuri nodoti NMPD mediķiem.

Ugunsgrēks likvidēts šorīt plkst. 7.12.

Šonakt plkst. 2.27 VUGD saņēma izsaukumu uz Baltinavas novada Apšovu, kur ugunsgrēks izcēlies graudu kaltē. Ierosoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka deg graudu kalte 12m2 platībā. Šis paaugstinātās bīstamības ugunsgrēks lokalizēts plkst. 6.44 un patlaban turpinās tā dzēšanas darbi.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, papīri, siena ruļļi, elektrības vadi, dārza māja, saimniecības ēka, sodrēji ēkas dūmvadā un bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens. Kopumā VUGD saņēma 40 izsaukumus – 15 uz ugunsgrēku dzēšanu, 16 uz glābšanas darbiem, bet deviņi no izsaukumiem bija maldinājumi.

LA.lv