Latvijā
Novados

Ugunsgrēkos Salas novadā un Liepājā cietuši divi cilvēki0

Foto: Evija Trifanova/LETA

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 20.novembra plkst. 6.30 līdz 21.novembra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 44 izsaukumus – 21 uz ugunsgrēku dzēšanu, 12 uz glābšanas darbiem un 11 izsaukumi bija maldinājumi, tā portālu “La.lv” informēja VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas pārstāve Inta Palkavniece.

Plkst. 11.08 tika saņemts izsaukums uz Vārkavas novada Upmalas pagastu, kur ugunsgrēks bija izcēlies kūts ēkā. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka deg kūts ēka ar atklātu liesmu un tajā atrodas vairāki simti siena ruļļu. Plkst. 15.16 šo paaugstinātas bīstamības ugunsgrēku izdevās lokalizēt un tā kopējā degšanas platība ir 700 m2. Tomēr vēl līdz šim turpinās ugunsgrēka likvidācijas darbi, jo, lai pārliecinātos, ka siena ruļļu iekšienē nenotiek gruzdēšana, ugunsdzēsējiem glābējiem siena ruļļi ir jāpārkrauj un jāizjauc.

Plkst. 19.49 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Salas novadu, kur kādā dzīvojamā mājā bija izcēlies ugunsgrēks. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka vienā no ēkas dzīvokļiem deg siena un grīda 3 m2 platībā. Ugunsdzēsēji glābēji no sadūmotajām telpām izglāba cilvēku, kurš bija cietis un tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem. Pirms VUGD ierašanās no ēkas saviem spēkiem evakuējās četri cilvēki. Plkst. 20.58 ugunsgrēks tika likvidēts un tā dzēšanas darbos iesaistījās arī Salas novada brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrība.

Šorīt plkst. 3.26 VUGD saņēma izsaukumu uz kādu dzīvojamo ēku Liepājā, kur, kā liecināja sākotnējā informācija, ar atklātu liesmu notiek degšana. Ugunsdzēsējiem glābējiem ierodoties konstatēts, ka daudzstāvu ēkas bēniņos divās vietās deg grīda un siltinājums. No sadūmotajām telpām ugunsdzēsēji glābēji izglāba cilvēku, kurš bija mēģinājis saviem spēkiem nodzēst ugunsgrēku, bet cietis un nodeva viņu NMPD mediķiem. Līdztekus no ēkas tika evakuēti deviņi cilvēki. Plkst. 4.27 ugunsgrēks tika likvidēts un tā kopējā degšanas platība bija 35 m2.

Šogad ugunsnelaimēs cietuši jau 238 cilvēki, bet bojā gājuši 65. Diemžēl reti kurā ugunsgrēkā ar cietušiem un bojāgājušiem cilvēkiem, ugunsdzēsēji glābēji dzird spalgo dūmu detektora skaņu, jo tas daudzos mājokļos joprojām nav uzstādīts. Arī vakardien abos ugunsgrēkos ar cietušiem cilvēkiem, ugunsdzēsēji glābēji spalgo dūmu detektora signālu nesadzirdēja.

VUGD aicina ikvienu iedzīvotāju savlaicīgi parūpēties par savu un līdzcilvēku drošību un mājokļos uzstādīt dūmu detektorus, kas, reaģējot uz ugunsgrēkā radušos sadūmojumu, ar ilgu un skaļu signālu brīdinās par izcēlušos nelaimi.

Saistītie raksti

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji devāsarī uz izsaukumiem, kur dega atkritumi, apģērbs, malka, dīvāns, sodrēji divu ēku dūmvados, šķelda, trīs vieglās automašīnas, garāžas.

Palīdzot nelaimē nokļuvušiem dzīvniekiem, vakardien ugunsdzēsēji glābēji Rīgā no apgaismes staba nocēla kaķi, kurš tur atradās jau vairākas dienas, bet Tukuma novadā no grāvja izvilka zirgu, kurš saviem spēkiem nespēja tikt laukā.

 

LA.lv