×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.0°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
19. janvāris, 2014
Drukāt

Ugunsgrēks apdraud vērtīgu koka arhitektūras mantojumu vēsturiskā Norvēģijas ciemā

Foto: LETA/AFPFoto: LETA/AFP

This picture taken with a mobile phone in the early hours of January 19, 2014 shows a fire raging in the heritage village Laerdal, southern Norway, threatening its unique wooden buildings. According to the loal police the fire began overnight in a house in in Laerdalsoyri, a village of 1,150 people in Laerdal, on Sognefjord fjord. More than 50 people were admitted to the hospital but no deaths were reported. At least three buidlings classified UNESCO patrimony were destroyed by the fire. AFP PHOTO / NTB/ ARNE VEUM NORWAY OUT

Norvēģu ugunsdzēsēji svētdien cīnās ar ugunsgrēku vēsturiskajā Lerdāles ciemā, kas plaši pazīstams ar labi saglabājušos gadsimtiem vecu koka arhitektūras mantojumu. Prāva daļa no 1150 ciema iedzīvotājiem evakuēti, un vismaz 90 cilvēkiem nācies sniegt palīdzību slimnīcā.

Ugunsgrēks, kas naktī izcēlās kādā koka ēkā, skāris vismaz 30 mājas, vēsta raidsabiedrība NRK. Ugunsdzēsējiem nākuši talkā cilvēki no visas tuvējās apkaimes, bet dzēšanu apgrūtina spēcīgs vējš.

Galvenās cerības apdzēst liesmas tiek saistītas ar speciālo ugunsdzēsēju helikopteru ierašanos. Taču, kā paziņojusi policija, pagaidām helikopteri nav izlidojuši, jo pastāv aizdomas, ka mediji cenšas filmēt ugunsgrēku no gaisa ar tālvadāmo lidaparātu palīdzību.

“Gribu uzsvērt – ja kāds izmanto tālvadāmo aparatūru, tā ir jāaizvāc no šejienes, jo tā var radīt bīstamas situācijas, kas apdraudētu helikopterus,” laikrakstam VG sacījis policijas pārstāvis Nilss Ēriks Egens.

Lerdāli, kas atrodas Norvēģijas dienvidrietumos, ļoti iecienījuši tūristi, kurus interesē vecās koka celtnes. Šai apkaimē atrodas arī unikāla koka baznīciņa.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+