×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.6°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
10. oktobris, 2016
Drukāt

Ugunsgrēks ar smagām sekām Rīgā: Dūmu detektors, iespējams, būtu glābis (1)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Ilustratīvs attēls

Pēdējo dienu laikā dzīvību ugunsgrēkos zaudējuši trīs cilvēki.

Šonakt plkst. 4.39 tika saņemts izsaukums uz Sergeja Eizenšteina ielu, Rīgā, kur dzīvojamā mājā bija jūtams sadūmojums. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji konstatēja, ka deviņstāvu dzīvojamās mājas pirmajā stāvā deg dzīvoklis 45 m2 platībā. Ugunsdzēsēji glābēji no ēkas otrā stāva izglāba trīs cilvēkus, bet no degošā dzīvokļa izglāba apmēram 62 gadus vecu cietušu vīrieti. Ugunsgrēkā gāja bojā divi apmēram 45 gadus veci vīrieši. Plkst. 8.12 ugunsgrēks tika likvidēts.

VUGD vērš uzmanību – ja dzīvojamās mājās būtu ierīkots autonomais ugunsgrēka detektors jeb dūmu detektors, tad, iespējams, ugunsgrēks tiktu savlaicīgi pamanīts un būtu iespējams izglābt cilvēku dzīvības. VUGD aicina iedzīvotājus parūpēties par savu un līdzcilvēku drošību un uzstādīt mājās dūmu detektorus, jo tas ir viens no vienkāršākajiem veidiem, kā laikus pamanīt iespējamo ugunsnelaimi un pasargāt sevi un līdzcilvēkus.

Svētdienas naktī plkst. 4.10 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Gulbenes novada Druvienas pagastu, kur dzīvojamā mājā bija izcēlies ugunsgrēks. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka vienstāvu koka dzīvojamā māja deg 120 kvadrātmetru platībā un tai iebrucis jumts. Ugunsgrēkā gāja bojā apmēram 30 gadus vecs vīrietis. Ugunsgrēka likvidācijas darbos iesaistījās arī Druvienas brīvprātīgie ugunsdzēsēji un plkst. 11.11 ugunsgrēks tika likvidēts.

Sestdien plkst. 18.19 VUGD saņēma izsaukumu uz Zirņu ielu Liepājā, kur dega vieglā automašīna 3 kvadrātmetru platībā. Ugunsgrēkā cieta apmēram 35 gadus vecs vīrietis, kurš, braucot garām, bija pamanījis ugunsgrēku un centies to nodzēst. Plkst. 19.08 ugunsgrēks tika likvidēts.

Aizvadītajās brīvdienās VUGD saņēma 82 izsaukumus – 40 uz ugunsgrēku dzēšanu un 30 uz glābšanas darbiem, bet 12 no izsaukumiem bija maldinājumi.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. maksā par iespējamību ! Atbildēt

    Iespējams, ka Mēness nokritīs uz Zemes…
    Pērciet sētu ko aizlikt priekšā…
    Un ja nu aizdegas,kad nav mājā neviena – tad sadeg ar visu spēļu mantiņu… 🙂 🙂

Draugiem Facebook Twitter Google+