PIRMS UGUNSGRĒKA. Lielākoties nelegālajā atkritumu uzglabāšanas teritorijā atradušies otrreizējai pārstrādei derīgi materiāli – dažādi plastmasas iepakojumi, kuru izcelsme meklējama Zviedrijā.
PIRMS UGUNSGRĒKA. Lielākoties nelegālajā atkritumu uzglabāšanas teritorijā atradušies otrreizējai pārstrādei derīgi materiāli – dažādi plastmasas iepakojumi, kuru izcelsme meklējama Zviedrijā.
Foto – Rauls Dzerelis

Apdraudētas jūrmalnieku akas 3

Robi vides pārraudzībā

Nelegālajā atkritumu izgāztuvē Jūrmalā, kur tikai vakarrīt beidzās vērienīgā ugunsgrēka dzēšanas darbi, Valsts vides dienesta (VVD) inspektors, apsekojot notikuma vietu, konstatējis, ka no kopumā 30 000 m3 jeb 23 000 tonnām nelegāli uzglabāto atkritumu izdeguši aptuveni 40%. Vēl plastmasas atkritumu krāvumos konstatēta arī bīstamo sadzīves atkritumu – bateriju, aerosolu, elektrības vadu – klātesamība, vakar informēja VVD ģenerāldirektore Inga Koļegova. Tiesa, to īpatsvars esot neliels. Tikmēr uzņēmums SIA “Prima M”, kura apsaimniekotajā teritorijā izcēlās ugunsgrēks, uzskata, ka bīstamie atkritumi teritorijā varētu būt nonākuši vien nejaušības kārtā.

Reklāma
Reklāma
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400
TV24
Uzņēmējs nosauc visbirokrātiskākās valsts iestādes, kuras būtu likvidējamas: Šādi es, protams, varu sev audzēt ienaidniekus 88
Viedoklis
Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 65
Lasīt citas ziņas

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards uzdevis VVD sadarbībā ar Valsts policiju noskaidrot, kā valsts vidienē varēja notikt tik vērienīga apjoma nelegālu atkritumu ievešana un uzglabāšana un kas par to atbildīgs. Tāpat ministrs informēja, ka jau šobrīd tiekot darīts viss, lai negadījuma vietu sakoptu un novērstu nodarījumu videi, – dots rīkojums šo vietu sakopt komersantam, kas te nelegāli uzglabāja atkritumus. Šodienas laikā uzņēmumam jāiesniedz ministrijai pasākumu plāns par tālāko rīcību. Ja uzņēmums to nedarīs, darbus uzņemsies VVD un vēlāk piesūtīs firmai rēķinu par izdevumiem. Kā skaidro I. Koļegova – sākotnēji esot jāatdala sadzīves atkritumi no pārstrādei paredzētajiem atkritumiem un jānodod atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumam, kam ir atļauja to darīt.

Tāpat būšot jāveic papildu gruntsūdeņu un grunts analīzes, lai novērtētu paaugstinātas bīstamības ugunsgrēka ietekmi uz vidi un novērstu kaitējumu. Notikuma vietā sakopšanas darbu laikā dežurēs Jūrmalas pašvaldības policija un tiks nodrošināta objekta diennakts apsardze. Ministrs pieļāva, ka darbi varētu aizņemt vairākas nedēļas.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Dienests jau ir paņēmis pirmos grunts un virszemes ūdeņu paraugus, lai veiktu analīzes un konstatētu, kāda ir iespējamā ugunsgrēka ietekme uz vides kvalitāti. Rezultāti varētu būt gaidāmi aptuveni pēc 10 dienām,” uzsvēra I. Koļegova. Nepieciešamības gadījumā tikšot veikti arī augsnes sanācijas darbi. Dienests jau šā gada pavasarī konstatējis, ka atkritumi ievesti no Zviedrijas un ir apzināti arī iespējamie atkritumu ievešanas ceļi, taču izmeklēšanas interesēs šādu informāciju nesniedz.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.