×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.9°C
Astra, Astrīda
Ceturtdiena, 16. augusts, 2018
22. jūnijs, 2017
Drukāt

Apdraudētas jūrmalnieku akas (3)

1. Robi vides pārraudzībā

1no3
Foto - Rauls DzerelisFoto - Rauls Dzerelis

Nelegālajā atkritumu izgāztuvē Jūrmalā, kur tikai vakarrīt beidzās vērienīgā ugunsgrēka dzēšanas darbi, Valsts vides dienesta (VVD) inspektors, apsekojot notikuma vietu, konstatējis, ka no kopumā 30 000 m3 jeb 23 000 tonnām nelegāli uzglabāto atkritumu izdeguši aptuveni 40%. Vēl plastmasas atkritumu krāvumos konstatēta arī bīstamo sadzīves atkritumu – bateriju, aerosolu, elektrības vadu – klātesamība, vakar informēja VVD ģenerāldirektore Inga Koļegova. Tiesa, to īpatsvars esot neliels. Tikmēr uzņēmums SIA “Prima M”, kura apsaimniekotajā teritorijā izcēlās ugunsgrēks, uzskata, ka bīstamie atkritumi teritorijā varētu būt nonākuši vien nejaušības kārtā.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards uzdevis VVD sadarbībā ar Valsts policiju noskaidrot, kā valsts vidienē varēja notikt tik vērienīga apjoma nelegālu atkritumu ievešana un uzglabāšana un kas par to atbildīgs. Tāpat ministrs informēja, ka jau šobrīd tiekot darīts viss, lai negadījuma vietu sakoptu un novērstu nodarījumu videi, – dots rīkojums šo vietu sakopt komersantam, kas te nelegāli uzglabāja atkritumus. Šodienas laikā uzņēmumam jāiesniedz ministrijai pasākumu plāns par tālāko rīcību. Ja uzņēmums to nedarīs, darbus uzņemsies VVD un vēlāk piesūtīs firmai rēķinu par izdevumiem. Kā skaidro I. Koļegova – sākotnēji esot jāatdala sadzīves atkritumi no pārstrādei paredzētajiem atkritumiem un jānodod atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumam, kam ir atļauja to darīt.

Tāpat būšot jāveic papildu gruntsūdeņu un grunts analīzes, lai novērtētu paaugstinātas bīstamības ugunsgrēka ietekmi uz vidi un novērstu kaitējumu. Notikuma vietā sakopšanas darbu laikā dežurēs Jūrmalas pašvaldības policija un tiks nodrošināta objekta diennakts apsardze. Ministrs pieļāva, ka darbi varētu aizņemt vairākas nedēļas.

“Dienests jau ir paņēmis pirmos grunts un virszemes ūdeņu paraugus, lai veiktu analīzes un konstatētu, kāda ir iespējamā ugunsgrēka ietekme uz vides kvalitāti. Rezultāti varētu būt gaidāmi aptuveni pēc 10 dienām,” uzsvēra I. Koļegova. Nepieciešamības gadījumā tikšot veikti arī augsnes sanācijas darbi. Dienests jau šā gada pavasarī konstatējis, ka atkritumi ievesti no Zviedrijas un ir apzināti arī iespējamie atkritumu ievešanas ceļi, taču izmeklēšanas interesēs šādu informāciju nesniedz.

  1. Robi vides pārraudzībā
  2. Kļūme komunikācijā
  3. Apdraudētas jūrmalnieku akas

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Iedzīvotājiem jāgriežās pie tiesībsarga un jāierosina lietas pret Koļegovu un atbildīgo no Veselības inspekcijas. Neveicot tūlītēju cilvēku evakuāciju, ir pastrādāts noziedums pret cilvēka veselību.

  2. Kolegova neko nav darijusi !! Nost no darba !!!

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +22.9
Alūksne +20
Daugavpils +21.6
Saldus +24.0
Liepāja +21.1
Jelgava +23.7
Ventspils +21.9
Limbaži +21
Madona +21.8
Rēzekne +20.5
Draugiem Facebook Twitter Google+