×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Viktors, Nils
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
5. jūnijs, 2015
Drukāt

Ugunsgrēks iznīcinājis dizainera Raimonda Cīruļa darbus un instrumentus (2)

Foto: Alberts LotitoFoto: Alberts Lotito

Naktī uz 3. jūniju Gaujmalā pie Valmieras “Lechi” mājās izcēlās postošs ugunsgrēks, kurš pelnos pārvērta mākslinieka, dizainera Raimonda Cīruļa darbus, iekrātos instrumentus un tehniku, vēsta mākslinieka draugs Ingus Purgalis.

Purgalis stāsta, ka darbnīca aizdegusies elektrības instalācijas kļūmes dēļ: “Uguns liesmas nebija apturamas, tās sakarsēja pat tuvumā esošos akas grodus, elektrības stabus un diemžēl Raimondam kopā ar tuvējo māju iemītniekiem atlika vien noskatīties, kā uguns paņem visu, kas līdz šim ir darīts un iekrāts.”

Talantīgais mākslinieks un dizainers Raimonds Cīrulis savu darbu veltījis inovatīvu un praktiski pielietojamu materiālu radīšanai. Viņš ir pirmais cilvēks pasaulē, kuram izdevies no vulkāniskā bazalta veidot šķiedras, kas pielietojamas mēbeļu ražošanā. “Tikko pabeigts darbs pie ekonomiski izdevīgas automašīnu riepu pārstrādes tehnoloģijas un lai cik liktenīgi neizklausītos, dažas dienas pirms postošās nelaimes Raimonds pabeidza darbu pie uguns izturīga kokmateriālu pārklājuma,” stāsta Purgalis.

Talantīgo mākslinieku Raimondu Cīruli var atbalstīt, ziedojot darbnīcas atjaunošanai (ziedojuma tālrunis 90006680, atvērts ar Latvijas dizaineru savienības palīdzību). Ar Raimondu personiski var kontaktēties pa telefonu 27766357.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Bet !!!
    Noskatoties Degpunkta video ir redzams, ka krāsns/sauna kurā Tu cepināji mēbeles ir cietusi visnotaļ maz, līdz ar to diezvai tā var būt iemesls ugunsgrēkam.
    Par pārējo – Tu bieži izaicināji fizikas likumus, kurus līdz galam nesaprati … un bieži kaut kas nesanāca kā plānots … šoreiz kļūdījies pa lielam un te ir rezultāts.
    Ceru, ka izdarīsi atbilstošus lēmumus un pirms kaut ko “šķietami” izdomāsi padomāsi vai tas ir iespēajams, lai nesanāktu vēlreiz kā šoreiz.

    Par 50 kEuro – tas ir labs cipars par šķūni, kurā atradās viena elektrokrāsns un dažas formas. Un pie reizes – vai tik Tev nebijs jānodod vairāki projekti – tai skaitā KKF ?

  2. Neskaidrasapkalposanasrezultats.Sadalestiklapakalpojuminesamerigidargi.Sertificetuelektrikineiespejamisamekletlaukuapvidu.Musuvecasbudassvilst.

Draugiem Facebook Twitter Google+