×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
30. augusts, 2013
Drukāt

Ugunskuru naktī pie Baltijas jūras atvadīsies no vasaras

LETALETA

Sestdien, 31.augustā, Rīgā, Vakarbuļļu pludmalē un citās Latvijas piejūras pašvaldībās notiks Seno ugunskuru nakts. Saulrietā plkst.21.30 Baltijas jūras krastā ikviens aicināts iedegt ugunskuru, simbolizējot apņemšanos rūpēties par Baltijas jūru un vienlaicīgi atvadīties no vasaras, informē nodibinājums “Rīga 2014”.

 

Seno ugunskuru nakts visās valstīs ap Baltijas jūru notiks vienlaicīgi. Pie ugunskuriem cilvēki aicināti izteikt solījumus jūrai, lasīt dzeju, dziedāt, iet rotaļās vai vienkārši vērot ugunskuru un jūru. Lai katrs ugunskurs būtu redzams starp citām Latvijas piejūras pašvaldībām un Baltijas jūras valstīm, ikviens savu ugunskura vietu var atzīmēt virtuālā kartē “www.ancientlights.eu/”.

Seno ugunskuru nakts Rīgā notiks Vakarbuļļu pludmalē, un tā sāksies plkst.20 ar dzejas lasījumiem pie jūras. Vakarbuļļu pludmalē aicināti visi interesenti, lai svinētu Seno ugunskuru nakti, parādītu piejūras tautu vienotību un atgādinātu par mūsu vēsturi un kultūras mantojumu. Uz Vakarbuļļu pludmali kursē 3. un 36. maršruta autobuss (pietura “Pludmale”). Auto un velo novietne pasākuma laikā būs bez maksas.

Jūrmalā ugunskurus plkst.21.30 aizdegs Kaugurciema pludmalē, pie kafejnīcas “Kūriņš”, liecina Jūrmalas Kultūras centra informācija.

Seno ugunskuru nakts tradīcija atdzima 1992.gadā Somijas pilsētā Turku, kas drīz vien guva lielu atsaucību arī citās Baltijas jūras valstīs – Igaunijā, Zviedrijā, Vācijā, Polijā un citās. Turpinot divu Eiropas kultūras galvaspilsētu – “Turku 2011” (Somija) un “Tallinas 2011” (Igaunija) – aizsākto, arī nodibinājums “Rīga 2014” aicina ikvienu Latvijas iedzīvotāju pievienoties šai akcijai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+