Latvijā
Novados

Ugunsnelaime Rēzeknes pusē izposta ģimenes vienīgo ienākumu avotu0

Kadrs no LNT video

Kādai ģimenei Rēzeknes pusē nepieciešama palīdzība, lai varētu turpināt eksistēt cilvēka cienīgos apstākļos, vēstīja LNT raidījums “Degpunktā”.

Vasīlijs ar sievu Mākoņkalna pagasta Krepšos “Starinas” mājās dzīvo kopš 1992. gada. Abiem ir 11 gadus veca meita un piecgadīgs dēlēns. Ģimenes vienīgais ienākums ir piens, kas tiek izslaukts no saimniecībā esošajām septiņām gotiņām. 23. februāra rītā saimniecības piena mājā, kas būvēta līdzās ar dzīvojamo sektoru, izcēlās ugunsgrēks. Vasīlijs saka – pats vien vainīgs, iekūris krāsni un pēc rīta cēliena devies atpūsties.

“Vienkārši pārkurināju, bet skurstenis ir no dzelzs. Iepriekš drusku mazāk kurināju. Te lielāks sals, vairāk sāku kurināt. Vajadzēja pārtraukt, bet pēc tam… Neaprēķināju arī ar malku, domāju, ka tā ir zaļāka, bet izrādījās sausāka. Lielāka temperatūra un pie griestiem sāka gruzdēt, es iznācu ārā… Durvis atvēru un te viss uzliesmoja,” stāsta Vasīlijs.

Šobrīd par laimi, divas govis ir grūsnas un ar pārējām piecām kaut kā Vasīlijs tiek galā bez piena pārstrādes un slaukšanas iekārtām, kas izkūpējušas gaisā. Tomēr saimnieciskā darbība ir apdraudēta, jo neviens piena kombināts nepieņem pareizi neatdzesētu pienu.

Vasīlijs saka – būs priecīgs par jebkādu palīdzību. Šobrīd viņš savās likstās palicis teju viens. Tuvākajiem kaimiņiem pašiem savu rūpju pietiek.

Saimnieks lēš, ka zaudējumi mērāmi 3 000 līdz 4 000 eiro. Viss esot atkarīgs no tā, vai kāds palīdzēs ar materiāliem un vai izdosies dabūt lietotas piena pārstrādes un slaukšanas iekārtas.

Līdzcilvēki tiek aicināti palīdzēt Vasīlija ģimenei atkal nostāties uz kājām, zvanot pa ziedojuma tālruni 90067088 un ziedojot 1,42 eiro. Ziedojumus iespējams pārskaitīt arī uz Vasīlija bankas kontu. Tāpat var zvanīt vīrietim personīgi pa telefonu 26483976.

LA.lv