×
Mobilā versija
+6.0°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
30. marts, 2014
Drukāt

Ukraina aicina Maskavu pievērst uzmanību mazākumtautību situācijai Krievijā (3)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Ukrainas Ārlietu ministrija svētdien, 30.martā, vērsusies pie Krievijas un aicinājusi to nevis diktēt savus noteikumus suverēnai un neatkarīgai kaimiņvalstij, bet vispirms pievērst uzmanību katastrofālajai mazākumtautību situācijai savā zemē.

Ministrija komentējusi vairākus Krievijas ārlietu ministra Sergeja Lavrova izteikumus televīzijas intervijā, kurā viņš iestājās par Ukrainas federalizāciju un aicināja rietumvalstis atbalstīt ideju par Ukrainas austrumu un dienvidu reģionu pilnvaru palielināšanu federālā struktūrā.

“Šo paziņojumu pamācošais un ultimatīvais tonis liecina, ka Krievijai kā īstam agresoram nav vajadzīgs nekāds noregulējums. Draudot ar savu automātu stobriem, šis agresors pieprasa tikai vienu – pilnīgu Ukrainas kapitulāciju, tās sadalīšanu, Ukrainas valstiskuma iznīcināšanu,” uzsvērts paziņojumā. “Vienīgi tā Ukrainā skaidro noteikumus attiecībā uz federalizāciju, otru valsts valodu, referendumiem un tā tālāk.”

Ukrainas Ārlietu ministrija piedāvājusi Krievijas pusei vispirms pievērst uzmanību katastrofālajai mazākumtautību, tostarp ukraiņu, situācijai un pilnīgajai beztiesībai savā zemē.

“Kādēļ gan Krievijai nepiepildīt ar reālu, nevis fiktīvu saturu federālisma jēdzienu, kas, starp citu, fiksēts valsts oficiālajā nosaukumā? Kādēļ gan nedot plašākas pilnvaras federācijas subjektiem, kuru attīstība šobrīd tiek apspiesta tikpat nežēlīgi kā carisma un padomju laikos?” vaicāts dokumentā.

“Kādēļ gan līdztekus krievu valodai neieviest vēl kādu valsts valodu, tai skaitā ukraiņu valodu, [kurā runā] miljoniem Krievijas pilsoņu? Kādēļ gan federācijas nacionālajos subjektos nesarīkot referendumu par pilnīgu autonomiju un vajadzības gadījumā arī neatkarību?” turpina ministrija.

“Nevajag mācīt citus, labāk sāciet ieviest kārtību paši savā valstī. Jums taču tur netrūkst problēmu,” Ukraina ieteikusi lielajai kaimiņvalstij.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Bērziņš šito dzirdot noteikti bikses pieslapināja, aiz satraukuma un bailēm.
    Šitik bezkaunīgi uzbraukt Krievijai, Vai nu prāts!

  2. Ukraiņi malači! Tieši tā vajag atbildēt agresoram. Bet mūsējie? Bēē, ēēē, mēē ………………………bezmugurkaulnieki!

  3. Pilnīgi pareizi – saka Ukraina. Krievijai pašai ir daudz problēmu, lai tās risina. Nevajag traucēt Ukrainas darbus un dzīvi. Ukraina pati atrisinās savus jautājumus.

Draugiem Facebook Twitter Google+