×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
24. marts, 2015
Drukāt

Ukraina aicina pasaules lielākās ekonomikas sniegt tai plašāku finansiālo palīdzību (2)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Ukrainai ir nepieciešama lielāka finanšu palīdzība no pasaules lielākajām ekonomikām, lai novērstu, ka konflikta novārdzinātā valsts kļūst par nefunkcionējošu valsti, intervijā laikrakstam “Financial Times” teikusi Ukrainas finanšu ministre Natālija Jaresko.

“Esmu pārliecināta, ka pasaules lielāko ekonomiku grupai G7 un, godīgi sakot, arī plašākajai G20 ir atbildība tieši tagad atbalstīt finansiāli Ukrainu daudz vairāk,” sacījusi Jaresko. Starptautiskais valūtas fonds (SVF) un Rietumvalstis ir solījušas Ukrainai, kuras armija valsts austrumos iesaistījusies bruņotās kaujās pret Krievijas atbalstītajiem teroristiem, glābšanas aizdevumu kopumā 40 miljardu dolāru (37 miljardu eiro) apmērā. Tomēr Jaresko norādīja, ka ir nepieciešams vairāk līdzekļu, un viņa brīdināja, ka “nefunkcionējoša valsts izmaksās daudz dārgāk”.

Ukrainas ekonomika, kas tagad piedzīvo lejupslīdi, bija vāja arī pirms bruņotā konflikta, kas turpinās jau nepilnu gadu. Tiek prognozēts, ka Ukrainas iekšzemes kopprodukts šogad saruks par 5,5 procentiem pēc tam, kad pērn tas kritās par septiņiem procentiem. SVF aplēses liecina, ka Ukrainas valsts parāds šogad sasniegs 94 procentus no IKP, bet līdz 2020. gadam tas samazināsies līdz 71 procentam.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Ukrainai vajag visādi palīdzēt. Gan ar naudu, gan ar ieročiem. Palīdzot Ukrainai mēs palīdzam visas eiropas drošībai un mieram. Dievs svētī Ukrainu!

  2. kā nav kauna nepārtraukti diedelēt.Cik var dot, kur vini to naudu bāž?Lai paņem no saviem miljardieriem ,kuru ir pilna Ukraina.Pats prezidents varētu kādus pāris miljardus noziedot,nevis nepārtraukti braukāt pa pasauli ar izstieptu roku.Star citu,savu biznesu tā arī nepārdeva kā bija solījis pirms vēlēšanām.

Draugiem Facebook Twitter Google+