×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.7°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
23. jūlijs, 2017
Drukāt

Ukrainā aizturētais Krievijas karavīrs liecina par citiem karotājiem (5)

Foto: Reuters/Scanpix/LETAFoto: Reuters/Scanpix/LETA

Krievijas karavīrs Viktors Agejevs, kurš jūnijā tika aizturēts Ukrainā, pastāstījis, ka kopā ar viņu Luhanskas teroristu “tautas republikā” karojuši un, domājams, turpina karot 14 Krievijas pilsoņi.

Ukrainas Drošības dienesta (UDD) priekšsēdētāja Vasila Hricaka preses brīfingā Kijevā tika demonstrēts videoieraksts, kurā bija redzama Agejeva saruna ar Ukrainas specdienesta padomnieku Juriju Tanditu.

Krievijas karavīrs minējis vairāku Krievijas iedzīvotāju vārdus un dienesta pakāpes, kas karo Luhanskas teroristu 2.armijas korpusa 4.brigādē.

Agejeva darbības tiek kvalificētas kā terorisms, atzina Hricaks.

Viņš mudināja Agejeva māti Svetlanu Agejevu, kas ir ieradusies Luhanskas apgabala Starobiļskā tikties ar dēlu, lai viņa vēršas pie Krievijas prezidenta ar aicinājumu “atbrīvot Krievijā un Donbasā visus mūsu ķīlniekus”.

Atbilstoši UDD ziņām teroristu gūstā atrodas 134 ukraiņi.

24.jūnijā Luhanskas apgabalā Ukrainas Bruņoto spēku brigāde nogalināja divus Krievijas karavīrus, bet četrus saņēma gūstā, arī 22 gadus veco Altaja novada iedzīvotāju Agejevu.

Agejevs vēlāk apstiprināja, ka nosūtīts uz Donbasu pēc tam, kad Krievijas Rostovas apgabalā parakstījis kontraktu par dienestu Krievijas armijā.

Krievijas Aizsardzības ministrija gan apgalvo, ka Agejevs nav bijis kontraktkaravīrs un ka viņš atvaļinājies pēc regulārā dienesta beigšanas 2016.gada maijā.

Krievija 2014.gada februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš 2014.gada aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, Eiropas Savienība, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. Kopš 2014.gada aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.
  Krievijas karavīrs Viktors Agejevs, kurš jūnijā tika aizturēts Ukrainā, pastāstījis, ka kopā ar viņu Luhanskas teroristu “tautas republikā” karojuši un, domājams, turpina karot 14 Krievijas pilsoņi.
  Tad paskaitam…Agijevs,divi nogalinātie un vēl 14 krievijas pilsoņi ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos. Šie saņēmuši gūstā…. Atbilstoši UDD ziņām teroristu gūstā atrodas 134 ukraiņi.Uh ti! Nu gan teroristi karo….un ukraiņi masveidā padodas gūstā.

  • Действительно. Смешно и неубедительно, особенно зная «методы» СБУ.

  • А в армии никто никогда не служил, да? Так после этого все шпионы тогда, а как же. Ну подрядился человечек наёмником, и что? А что, на той стороне таких нет?!

   • Būtu labāk paklusējuši, kremļa rupuči, un tu, anonātiķi, iemācies rakstīt pareizā valodā,- ja gribi savu kirilicu, ej uz ru saitēm!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+