Mobilā versija
+4.3°C
Gunta, Ginta, Gunda
Otrdiena, 28. marts, 2017
26. decembris, 2014
Drukāt

Ukraina apturējusi dzelzceļa satiksmi ar Krimu (3)

Foto: AFPFoto: AFP

Ukraina piektdien paziņoja, ka tā drošības apsvērumu dēļ aptur visu dzelzceļa un autobusu satiksmi ar Krievijas okupēto Krimas pussalu.

Krievija jau pirms desmit dienām paziņoja, ka tā aptur pati savu vilcienu satiksmi ar Krimu zemās pasažieru intereses pēc.

“Lai neapdraudētu pasažieru dzīvību un veselību”, sākot ar piektdienu, tiek “pārtraukti pasažieru pārvadājumi autobusos, kas savieno kontinentālo Ukrainu ar Krimas Autonomo Republiku”, teikts Ukrainas Sauszemes transporta drošības valsts inspekcijas paziņojumā.

Šie lēmumi nozīmē, ka okupētās pussalas iedzīvotāji turpmāk varēs sasniegt kontinentālo Ukrainu, vienīgi braucot ar auto vai arī izmantojot prāmju satiksmi austrumu virzienā ar Krieviju.

Dažas Krievijas lidsabiedrības turpina regulāros un čartera lidojumus uz Krimas lielāko pilsētu Simferopoli. Eiropas Savienība (ES) šīm lidsabiedrībām noteikusi sankcijas, atsakot tām apdrošināšanu un neslēdzot līgumus par pakalpojumiem.

Krievija februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, ES, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Krievijas Federacijai laimigu ceļu uz vēstures mēslaini vēl visa pasaule.
    Lai dzivo briviba. Brīvibu krievu tautai no maskaļu slepkavām.

    • Судя по всему, ты туда быстрее попадёшь. И не вспомнит тебя никто, и как страна твоя называлась, забудут. И будет здесь выжженная пустыня. Как тебе такой сценарий, а?

Cerības par noietu Ķīnā gaist: Latviešiem neizdodas iemācīt ķīniešiem ēst piena produktus (18)Vecajai Eiropai neizdevās iemācīt ķīniešiem ēst piena produktus, tas nepadodas arī latviešiem
"Sadales tīkls" iegādāsies 200 000 viedo skaitītāju; uzstādīs visā Latvijā (9)AS ”Sadales tīkls” iegādāsies 200 000 viedo skaitītāju, aģentūrai LETA teica uzņēmuma pārstāve Tatjana Smirnova.
Pasaulē
Draugiem Facebook Twitter Google+