×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
23. decembris, 2014
Drukāt

Ukraina atsakās no ārpusbloku statusa (3)

LETA/AFPLETA/AFP

Ukrainas parlamenta deputāti otrdien pirmajā lasījumā atbalstījuši likumprojektu, kurā paredzēta Ukrainas atteikšanās no ārpusbloku valsts statusa.

No 357 deputātiem 303 nobalsoja “par”.

“Ukrainas ārpusbloku statuss, kas bija nostiprināts Ukrainas likumā “Par iekšējās un ārējās politikas pamatiem”, izrādījies neefektīvs, kad jāgarantē valsts drošība pret ārēju agresiju un spiedienu. Ukrainas atrašanās “pelēkajā” buferzonā starp spēcīgām kolektīvās aizsardzības sistēmām Ukrainai ir papildu izaicinājums,” teikts paskaidrojošajā dokumentā.

Tajā arī norādīts, ka Ukrainas ārpusbloku valsts statusa atcelšana radīs papildu mehānismu teritoriālās vienotības un valstiskās suverenitātes aizsardzībai.

Prezidents Petro Porošenko 18.decembrī Augstākajā radā iesniedza likumprojektu par atteikšanos no ārpusbloka statusa un Ukrainas iestāšanos NATO.

Porošenko solījis sarīkot referendumu par valsts iestāšanos NATO, tiklīdz valsts būs sasniegusi dalībai aliansē nepieciešamos kritērijus.

Valdības koalīcijas līgumā dalība NATO iekļauta kā viens no mērķiem, tomēr Porošenko norādījis, ka var paiet vismaz seši gadi, līdz tiks izpildītas NATO un Eiropas Savienības prasības.

Maskava nosoda NATO izplešanos austrumu virzienā, paužot neapmierinātību, ka tās intereses netiek ņemtas vērā.

Krievija februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, Eiropas Savienība , ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Krievijas intereses ir ekspansija, kaimiņu zemes savākšana. Tādas intereses, dabīgi, jābremzē. Krievija nemitīgi aicina pasaules lielvalstis jaunai ietekmju zonu sadalīšanai kur ir ņemti vērā viņas interesēs. Mūsu visu interesēs ir tas, lai Ukraina kļūst par neatkarīgu no Krievijas valsti.

  2. Tā ir loģiska krievu agresijas konsekvence.

  3. … NATO nekad nav izpletusies un neizplesas ka to PUTINOLOGISTI megina ieskaidrot ‘izlietojamiem idiniem’ Vakaros … !

    … Katra instance, ir notikusas un vel sodien, ka redzam, notiek pieprasijumi no apdraudetam valstim to iestasanas NATO iespejai … tikai pasa Kremla agresijas – maigas un rupjas – del … !!!!

    … Pietiek te Bezabrene propagandet kada Ventspilnieka stila … ! Latvijai, tapat ka Ukrainai nav bijusi cita iespeja pastavet … (pec Klintona un citu naivo ES liberalistu izvestam kludam 1990’s gados – t.i., spiedienam nepabeigt legalo un vajadzigo 1918. g. 18. nov. Latvijas Republikas DDD – ka tas bija iespejams zem Genevas konvencijas … ! )

Draugiem Facebook Twitter Google+