×
Mobilā versija
+12.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
2. oktobris, 2012
Drukāt

Ukrainā atsauc apmelošanas kriminalizācijas likumprojektu

Foto - AFPFoto - AFP

Ukrainas parlaments atcēlis iepriekšpieņemto lēmumu, ar kuru par apmelojumiem un aizvainojumiem bija noteikta kriminālatbildība, ziņo izdevums “Ukrainskije Novosti”.

Attiecīgais likumprojekts, kuru bija izstrādājuši valdošās Reģionu partijas deputāti, noņemts no darba kārtības. Kā norāda “Ukrainskije Novosti”, dokuments dzēsts no Augtākās radas likumu reģistra. Par to, lai lēmums par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā tiktu atcelts, nobalsoja 349 deputāti. Reģionu partijas deputāta Vitālija Žuravska ierosinātajā likumprojektā bija noteikts, ka par apmelošanu cilvēkam var piespriest naudas sodu, labošanas darbus vai arī līdz pieciem gadiem cietumā. Par personas apvainošanu bija paredzēts naudassods vai labošanas darbi līdz vienam gadam.

Dokuments izsauca asu opozīcijas un žurnālistu kritiku, kas pauda bažas, ka likums kļūs par instrumentu varas rokās, lai izrēķinātos ar oponentiem. “Katrs varas muļķis, kad vien gribēs sodīt žurnālistu, ies uz tiesu, iedos tiesnesim naudu, un ar to žurnālistam viss būs beidzies,” skaidrojot likumprojekta bīstamību, norādīja opozīcijas deputāts Jurijs Stecs. “Savukārt visi pārējie žurnālisti lieku reizi neaiztiks šos varas neliešus, baidoties nokļūt cietumā.” Ukrainas mediji organizēja kampaņu pret “melu likumprojektu”. Uz šī fona pat valdošās partijas likumdevēji sāka no skandalozā dokumenta distancēties, norādot, ka runa ir par deputāta Žuravska privātu iniciatīvu. Arī prezidents Viktors Janukovičs iestājās pret apmelošanas kriminalizāciju. Galu galā likumprojekta autors paziņoja, ka nolēmis to atsaukt.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+