Pasaulē

Ukraina brīdina par Lepēnas iekļaušanu “melnajā sarakstā” 16


 “Nacionālās frontes” līdere Marina Lepēna
“Nacionālās frontes” līdere Marina Lepēna
Foto – AFP/LETA

Ukraina trešdien brīdināja, ka varētu liegt valstī ieceļot Francijas prezidenta amata kandidātei Nacionālās frontes līderei Marinai Lepēnai, kas nesen Krievijas veikto Krimas aneksiju raksturoja kā leģitīmu soli.

“Nākot klajā ar paziņojumiem, kuros atkārtota Kremļa propaganda, franču politiķe izrāda necieņu Ukrainas suverenitātei un teritoriālajai integritātei un pilnībā ignorē starptautisko tiesību pamatprincipus,” teikts Ukrainas Ārlietu ministrijas paziņojumā.

“Šajā sakarībā mēs atgādinām, ka šādiem paziņojumiem un soļiem, kas pārkāpj Ukrainas likumus, obligāti būs sekas, kā tas jau ir bijis attiecībā uz zināmiem franču politiķiem, kuriem liegta ieceļošana Ukrainā,” norādīja ministrija.

Kā šonedēļ vēstīja Francijas televīzija, Lepēna esot teikusi, ka Krievijas veiktā Krimas aneksija neesot nelegāla, jo Krimas iedzīvotāji referendumā esot atbalstījuši pussalas pievienošanu Krievijai.

ANO Ģenerālā asambleja referendumu, kas tika sarīkots Krievijas okupācijas karaspēka klātbūtnē, atzinusi par nelikumīgu.

Saistītie raksti

Krievija 2014.gada februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš 2014.gada aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, Eiropas Savienība, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.

LA.lv