×
Mobilā versija
+16.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
7. septembris, 2014
Drukāt

Ukrainā cietušo ārstēšana Latvijai izmaksājusi līdz 4440 eiro par pacientu (7)

Foto-LETAFoto-LETA

Ukrainā cietušo ārstēšana Latvijai līdz šim ir izmaksājusi 13 536 eiro, maksimālajām izmaksām par vienu pacientu sasniedzot 4440 eiro, liecina valdībā iesniegtie Veselības ministrijas (VM) sagatavotie dokumenti.

Latvija ir sniegusi palīdzību Ukrainai, nodrošinot ārstniecību Latvijā desmit Ukrainas nemieros cietušajiem.

Seši no šiem cilvēkiem ir noslēguši ārstēšanos. Nākamnedēļ VM plāno lūgt valdībai no budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem” piešķirt Nacionālajam veselības dienestam 13 536 eiro, lai segtu ārstēšanas izdevumus. Vienlaikus paredzēts lūgt piešķirt Ārlietu ministrijai 1775 eiro, lai segtu šo cilvēku nogādāšanas izdevumus no Ukrainas uz Latviju un no Latvijas uz Ukrainu.

VM sagatavotā informācija liecina, ka minētie seši pacienti uzturējušies gan Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā, gan Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcā, Paula Stradiņa klīniskajā universitātes slimnīcā un nacionālajā rehabilitācijas centrā “Vaivari”. Daļa pacientu saņēmuši aprūpi vairākās ārstniecības iestādēs.

Lielākā summa jeb 4440,72 eiro paredzēti izdevumu segšanai par viena pacienta ārstēšanu Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā. Savukārt 3933,60 eiro paredzēti par trīs hospitalizācijām nacionālajā rehabilitācijas centrā “Vaivari”, 2921,79 eiro – par divām hospitalizācijām Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcā un 2196,95 eiro – par sešām hospitalizācijām Paula Stradiņa klīniskajā universitātes slimnīcā.

Minētie seši pacienti kopumā Latvijas ārstniecības iestādēs pavadījuši 165 dienas.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Vai jūsu komentāri nav tā kā drusku slimi? Cilvēki cietuši KARĀ, faktiski cīnās par arī par to, lai Latvijā nebūtu kara, bet jūs pārmetat, ka Latvija viņiem palīdz.

  2. Viens ir palídzèt citiem bet otrs ir tas ka pret pašiem tautiešiem attieksme ir sûdíga

  3. Kauns Latvijas valstij,gatavi visai pasaulei izdabat,bet savejiem pedejo centu izvilks no maka,un tas humanas palidzibas,smiekli nak…………

  4. Tiešām-mūsu bērniem uz Vaivariem jāgaida rindā 1.5-2 gadi, ja vēl paņem.. par pārējo veselības aprūpi jāmaksā pašiem vai jālūdz palīdzību ziedotājiem, ja negribi, lai bērns mirst un atveseļojas. Valsts nespēj parūpēties par saviem iedzīvotājiem…

  5. Un mums latviešiem par visu ir jāmaksā pilnā apmērā. Pat bērnus Valsts neārstē par brīvu. Kur ir mūsu bezmaksas medicīna?

  6. Faktiski mediku palidziba Ukrainas karaviru rehabilitacij’a ir visgod’ig’ak’a lieta ‘saj’a konflikt’a.Tik pat vlabi ar’i Latvijas cilv’eki var’eja b’ut vi’nu viet’a,Mums palaim’ej’as…

    • Mums palaimējas, ka gaidot rindu pie ārsta, vēl izdzīvojam. Mūsu veselības aprūpe nav domāta mums, bet priviliģētiem un sveštautiešiem. Kauns par šo valsti!

Draugiem Facebook Twitter Google+