×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.0°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
18. jūnijs, 2014
Drukāt

Ukrainā dzīvību zaudē divi Krievijas žurnālisti

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Luhanskas apgabalā apšaudē starp Ukrainas valdības spēkiem un prokrievisko separātistu grupējumiem dzīvību zaudējuši divi Krievijas televīzijas kanāla “Rossiya” filmēšanas grupas pārstāvji – žurnālists Igors Korņeļuks un skaņu inženieris Antons Vološins. Koņeļuks nomira slimnīcā, savukārt Vološins gāja bojā notikumu vietā.

Bojā gājušo Krievijas preses cilvēku kolēģis no kanāla “Rossiya” operators Viktors Deņisovs vēlāk Krievijas medijiem stāstīja, ka visi trīs filmējuši kādu bēgļu grupu, kad sākusies apšaude. Brīdī, kad Korņeļuks tika ievainots, Deņisovs atradies viņam blakus. Krievijas amatpersonas paudušas dziļu sašutumu par Korņeļuka un Vološina bojāeju. Krievijas premjerministrs Dmitrijs Medvedevs paziņojis, ka par notikušo traģēdiju pie atbildības jāsauc Ukrainas valdība, savukārt Krievijas Federālā izmeklēšanas aģentūra saistībā ar žurnālistu nāvēm uzsākusi kriminālizmeklēšanu.

Tikmēr Ukrainas Drošības dienests paziņojusi, ka žurnālistam Korņeļukam nemaz nebija izsniegta atļauja strādāt Ukrainā, kas nozīmē, ka viņš nebija akreditēts žurnālists un viņam pašam bija jāatbild par savu drošību. Turklāt Ukrainas vēstnieks ANO Jurijs Sergejevs norādījis, ka Ukrainas drošības spēki raidījuši šāviņus tikai pēc tam, kad viņus apšaudījusi teroristu grupa. “Krievijas žurnālisti atradās netālu no šīs grupas, viņiem nebija bruņuvestu un ķiveru, viņiem nebija preses atpazīšanas zīmju,” skaidroja Sergejevs. Viņš arī norādīja, ka šīs apšaudes laikā tika nogalināti aptuveni desmit prokrieviskie kaujinieki un vairāki tika ievainoti. Tikai slimnīcā noskaidrojās, ka viens no bojā gājušajiem ir arī Krievijas žurnālists Korņeļuks. Vienlaikus Sergejevs apstiprināja, ka Ukrainas prezidents Petro Porošenko ir devis rīkojumu “pamatīgi izmeklēt apstākļus, kas izraisījuši Krievijas žurnālistu nāvi”.

Arī ANO Drošības padome aicinājusi Ukrainas atbildīgās iestādes izmeklēt žurnālistu bojā eju. “Drošības padomes dalībvalstis aicina izmeklēt visus vardarbības gadījumus, kuros iesaistīti žurnālisti,” teikts padomes paziņojumā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+