×
Mobilā versija
+20.2°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
11. marts, 2014
Drukāt

Ukraina gatava parakstīt līgumus ar ES

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Ukrainas ārlietu ministrs Andrijs Deščica paziņojis, ka politiskās asociācijas līgumu ar Eiropas Savienību valsts varētu parakstīt jau šomēnes – 17. vai 21. martā. Tas nozīmē, ka ES asociācijas līguma politiskās sadaļas varētu tikt parakstītas vēl pirms 25. maijā Ukrainā paredzētajām prezidenta vēlēšanām.

Tikmēr bloka augstākās ārlietu pārstāves Ketrinas Eštones pārstāve Maija Kočijančiča paziņojusi, ka Eiropas Komisija sākusi gatavošanos iespējamai sankciju noteikšanai pret Krieviju, lai gan šāds lēmums vēl nav pieņemts. “Varu apstiprināt, ka sagatavošanās darbi jau ir sākti,” viņa atklāja. Pagājušajā nedēļā ES līderu sanāksmē tika pieņemts lēmums pārtraukt sarunas ar Krieviju par bezvīzu režīmu un jaunu sadarbības līgumu. ES līderi brīdināja, ka ES ir gatava pārtraukt jebkādu dialogu ar Krieviju, ja tuvākajā laikā situācija Ukrainā un Krimas pussalā neuzlabosies. Izskanēja arī brīdinājums, ka nākamais ES solis būs ieceļošanas ES liegums Krievijas amatpersonām, finanšu līdzekļu iesaldēšana un ES–Krievijas samita atcelšana.

Savukārt Polijas premjerministrs Donalds Tusks paziņojis, ka Vācijas paļaušanās uz Krievijas dabasgāzi ir drauds Eiropas suverenitātei. “Vācijas paļaušanās uz Krievijas gāzi var faktiski ierobežot Eiropas suverenitāti. Man nav šaubu,” pirms rīt gaidāmās Vācijas kancleres Angelas Merkeles vizītes Polijā paziņoja Tusks. “Ar Merkeli es runāšu ļoti atklāti, skaidri pasakot, ka esošā klimata un dabasgāzes politika var radīt draudus visas Eiropas drošībai un suverenitātei,” norādīja Polijas valdības vadītājs. “Ukrainas jautājums ir Eiropas Savienības nākotnes drošības lieta,” sacīja Tusks, kad vakar apmeklēja militāro bāzi valsts ziemeļos, atzīmējot 15 gadus kopš Polijas pievienošanās NATO.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+