×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.8°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
11. augusts, 2016
Drukāt

Ukraina gatava vērsties ANO pēc Maskavas paziņojumiem par “novērstiem teroraktiem” (1)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Ukraina pieprasīs sasaukt ANO Drošības padomes ārkārtas sēdi, ja pastiprināsies spriedze, ko izraisījušas Maskavas apsūdzības Ukrainai, ka tā okupētajā Krimā esot organizējusi uzbrukumus infrastruktūrai, trešdien pavēstīja Ukrainas vēstnieks ANO Volodimirs Jelčenko.

“Mēs esam gatavi jebkādai provokatīvai attīstībai,” žurnālistiem sacīja diplomāts.
“Tiek apsvērta Drošības padomes sasaukšana,” viņš piebilda. “Tiklīdz būs nonācis līdz tādai situācijai, mēs to darīsim nekavējoties.”

Krievijas Federālais drošības dienests (FDD) trešdien paziņoja, ka tas okupētajā Krimā novērsis Ukrainas militārā izlūkdienesta “teroraktus” un atvairījis Kijevas spēku bruņotu uzbrukumu.

Kā teikts FDD paziņojumā, viens tā aģents kritis bruņotās sadursmēs ar “teroristiem” naktī uz 7.augustu, bet 8.augustā sadursmēs ar Ukrainas Aizsardzības ministrijas iesūtītu “sabotāžas teroristu” grupu dzīvību zaudējis Krievijas karavīrs.

Krievijas prezidents Vladimirs Putins saistībā ar šiem pēc FDD versijas notikušajiem uzbrukumiem apsūdzēja Ukrainu, ka tā esot ķērusies pie “terora prakses”.

Ukrainas prezidents Petro Porošenko jau norādījis, ka Maskavas apsūdzības Ukrainai par terorismu okupētajā Krimā ir fantāzijas un kārtējais iemesls, lai Ukrainai izteiktu jaunus kara draudus.

Krievijai neizdosies ar saviem provokatīvajiem paziņojumiem diskreditēt Ukrainu pasaules sabiedrības acīs un panākt Krievijai noteikto starptautisko sankciju atcelšanu, sacīja Porošenko.

Krievija 2014.gada februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš 2014.gada aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, Eiropas Savienība, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. ”1939. gada 26. novembrī NKVD vienības provokatīvi apšaudīja PSRS robežsargu posteni uz PSRS-Somijas robežas pie Mainilas ciema, kas kalpoja par formālo iemeslu PSRS agresijai. Bez kara pieteikuma PSRS armijas 1939. gada 30. novembra rītā uzbruka Somijas austrumu robežai, ko pavadīja aviācijas uzlidojumi galvaspilsētai Helsinkiem. ”
    Mainiet valstu nosaukumus un gadskaitļus – tas pats, kas pie ūsaiņa.
    Un vel-
    ”Tikko Sarkanā armija iekaroja pirmo Somijas teritoriju, tā robežpilsētā Terijoki Kūsinena vadītā “Tautas valdība” 2. decembrī noslēdza miera līgumu ar PSRS, kurā Somija Demokrātiskā Republika atteicās no Austrumkarēlijas un Hanko pussalas par labu PSRS, pretī iegūstot arktiskos apgabalus. Tomēr cerētā tautas sacelšanās Somijā nesākās un marionešu valdībai nebija pilnīgi nekāda somu tautas atbalsta.”
    Vai līdzības vai vēsturiks fars ar šodien vēlēto Ukrainas vadību sauktu ( Krievijā ) par huntu, kura gāžama…

Draugiem Facebook Twitter Google+