Pasaulē

Ukraina gatavojas aizliegt iebraukt valstī Krievijas pārstāvei Eirovīzijā 3

Foto – ITAR/TASS/LETA

Ukrainas Drošības dienests sagatavojis lēmumu, kas aizliegs valstī ierasties Krievijas izvirzītajai pārstāvei Eirovīzijas dziesmu konkursā Jūlijai Samoilovai, jo viņa pārkāpusi Ukrainas likumus, apmeklējot Krievijas okupēto Krimu.

“Šobrīd lēmums par iebraukšanas aizliegumu vēl nav pieņemts, taču atklāšu noslēpumu – attiecīgs dokuments jau ir sagatavots,” žurnālistiem Kijevā pirmdien teica Ukrainas Drošības dienesta vadītājs Vasilijs Gricaks.

“Gribu uzsvērt, ka mana kā specdienesta vadītāja pozīcija ir – likumam jābūt visiem vienam. Viņa ne tikai vienkārši apmeklēja Krimu, bet atstāja pēdas sociālajos tīklos, kur viņa izteicas saistībā ar Ukrainu, tās varas iestādēm, uzņemto kursu uz eiroatlantisko integrāciju. Mana pozīcija ir skaidra – es uzskatu, ka viņai nav jāierodas Ukrainā,” teica Gricaks.

Saistītie raksti

Krievija par savu pārstāvi šā gada Eirovīzijas dziesmu konkursā izvirzījusi Jūliju Samoilovu ar dziesmu “Flame Is Burning”. 27 gadus vecā Samoilova kopš 13 gadu vecuma ir pirmās grupas invalīde un pārvietojas ratiņkrēslā.

Eirovīzijas dziesmu konkurss šogad notiek Ukrainā, jo pērn konkursā uzvarēja šīs valsts pārstāve Džamala ar dziesmu “1944”, kas vēstīja par Krimas tatāru deportāciju Staļina režīma laikā.

Eirovīzijas dziesmu konkurss notiks maijā Kijevā.

LA.lv