×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.0°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
14. maijs, 2014
Drukāt

Ukraina gatavojas prezidenta vēlēšanām

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Doņeckas apgabala gubernators Sergejs Taruta

Ukrainas Doņeckas apgabalā, izņemot prokremlisko separātistu kontrolēto Slovjansku, notiek gatavošanās 25. maijā paredzētajām prezidenta vēlēšanām, paziņoja Doņeckas apgabala gubernators Sergejs Taruta.

“Pašlaik visās pilsētās, izņemot Slovjansku, no kurienes vietējā vēlēšanu komisija ir pārcelta uz Aleksandrovku, ir nodrošināta Centrālās vēlēšanu komisijas apstiprinātā reglamenta izpilde,” sacīja Taruta. “Mēs esam uzdevuši tiesībsargājošajām iestādēm, lai katrā iecirknī būtu pietiekami spēku vēlētāju drošības garantēšanai.”

Prokremlisko separātistu pasludināto “Doņeckas tautas republikas” un “Luganskas tautas republikas” pārstāvji pirmdien paziņoja, ka nepieļaus Ukrainas prezidenta vēlēšanu sarīkošanu Doņeckas un Luganskas apgabalos. Naktī uz otrdienu separātiskie nemiernieki Slovjanskā ar mīnmetējiem vairākkārt apšaudīja Ukrainas karavīru pozīcijas un televīzijas torni, vēsta organizācijas “Informatīvā pretestība” koordinators Dmitrijs Timčuks. Separātiskie nemiernieki apšaudi veikuši no divām pozīcijām. Kā informē Timčuks, nemiernieki izraudzījušies tādu taktiku, ka viņi izmanto mierīgos iedzīvotājus kā aizsegu, un apšaudes veic no dzīvojamajiem rajoniem, kas savukārt būtiski apgrūtina drošības spēku iespējas atbilstoši reaģēt.

Tikmēr ANO ģenerālsekretārs Pans Kimuns nācis klajā ar paziņojumu, aicinot izbeigt Ukrainas teritoriālās vienotības graušanu. “Pēdējās nedēļās Ukrainā bijis daudz vardarbības un maz dialoga. Es aicinu visus, kas cenšas graut Ukrainas vienotību, teritoriālo integritāti un stabilitāti, nekavējoties izbeigt šādas darbības,” uzsvēra Pans.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+