×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
26. marts, 2015
Drukāt

Ukrainā izceļas oligarhu strīdi (3)

Foto - Scanpix/ReutersFoto - Scanpix/Reuters

Pēc strīda ar Ukrainas prezidentu Petro Porošenko Dņepropetrovskas apgabala ietekmīgais gubernators un viens no bagātākajiem valsts iedzīvotājiem Igors Kolomoiskis iesniedzis atlūgumu, kuru Porošenko jau pieņēmis. Šobrīd par Dņepropetrovskas gubernatora pienākumu izpildītāju ir iecelts Valentīns Reziņčenko.

Sadusmo Kolomoiski

Strīds starp Porošenko un Kolomoiski aizsākās pagājušajā nedēļā, kad Ukrainas parlamentā tika pieņemts likums, kas ierobežoja Kolomoiska varu Ukrainas naftas uzņēmumā “Ukrnafta”. Ietekmīgajam Ukrainas uzņēmējam pieder 42 procenti “Ukrnafta” akciju, bet Ukrainas lielākajai naftas un gāzes kompānijai “Naftogaz” pieder 50 plus viens procents šā uzņēmuma akciju. Kaut arī Kolomoiskim nepieder lielākā daļa “Ukrnafta” akciju, daudzus gadus šo naftas kompāniju ir vadījis viņam lojālais uzņēmējs Aleksandrs Lazorko, kurš lobējis tieši Kolomoiska intereses. Taču, Ukrainas parlamentam mainot uzņēmuma pārvaldes noteikumus, Lazorko no “Ukrnafta” vadītāja amata tika atcelts. Šāds solis sadusmoja Kolomoiski. Viņš paziņoja, ka Ukrainas amatpersonas pret viņu uzsākušas “politiski motivētu uzbrukumu”. Bruņojušies ar ieročiem, Kolomoiska finansētie militārie grupējumi pat īslaicīgi ieņēma “Ukrtransnaft” biroju Kijevā. Pie ieņemtā uzņēmuma biroja pats Kolomoiskis sarunā ar radio “Brīvība”, lietojot arī necenzētu leksiku, paziņoja, ka viņš mēģina atbrīvot uzņēmumu no “krievu diversantiem”. Turklāt, atbildot Porošenko lēmumam atbrīvot Lazorko no amata, Kolomoiskis iesaldēja viņam piederošajā “Privatbank” esošo Ukrainas prezidenta kontu, kurā atrodas vairāki desmiti miljonu eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Mafiju kari, a sákums tam visam ir cita mafiozi- Janukovica 2014.gada 24.janvárí noslégtais Donetskas un Luganskas apgabalu dávinájuma lígums ar gázes pumpétájiem uz 50 gadiem ! Tagad tur iztíra teritoriju lai varétu sákt pumpét…

  2. tie nav nekādi strīdi, tā ir varas dalīšana!!!!! Vai tiešām to ir tik grūti saprast?

  3. 1. abi žīdi! 2. cietīs slāvi!

Draugiem Facebook Twitter Google+