Pasaulē
Citur

Ukraina izmēģina no ASV iepirktās prettanku raķetes4

Foto: AP/Scanpix/LETA

Ukraina otrdien izmēģinājusi prettanku raķetes “Javelin”, ko nesen iegādājās no ASV.

Ukrainas prezidents Petro Porošenko publicēja tviterī video, kurā redzams, kā raķete tiek uzšauta un trāpa mērķim armijas poligonā.

“Beidzot tā diena ir pienākusi,” pēc izmēģinājuma paziņoja Porošenko, norādot, ka jaunās raķetes palielinās armijas spēkus cīņā ar Krievijas atbalstītajiem kaujiniekiem Austrumukrainā.

“Es esmu pārliecināts, ka šodien Ukrainas bruņoto spēku militārās spējas (..) pieauga ievērojami,” sacīja prezidents.

Prezidents paziņoja, ka jaunās raķetes tiks izmantotas tikai aizsardzībai, kad tiks uzbrukts Ukrainas armijas pozīcijām.

ASV martā oficiāli apstiprināja 210 raķešu un 37 raķešu palaidēju pārdošanu Ukrainai par apmēram 47 miljoniem ASV dolāru. Ieročus Ukrainai piegādā firmas “Raytheon” un “Lockheed Martin”.

Porošenko otrdien pateicās ASV prezidentam Donaldam Trampam, nodēvējot šo līgumu par simbolu sadarbībai starp Ukrainu un ASV.

ASV ar Rietumu sabiedrotajiem atbalsta Ukrainu tās cīņā par valsts atkalapvienošanu pēc tam, kad Krievija 2014.gadā anektēja Krimas pussalu un prokrieviskie separātisti ieņēma teritorijas Doņeckas un Luhanskas apgabalos.

Vašingtona agrāk bija piesardzīga, nevēloties eskalēt šo konfliktu ar mūsdienīgu “letālu” ieroču piegādāšanu Ukrainai, lai neizprovocētu saspīlēto attiecību tālāku pasliktināšanos ar Maskavu.

Taču decembrī ASV paziņoja, ka palīdzēs uzlabot Ukrainai tās aizsardzības spējas.

LA.lv