×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.1°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
7. jūlijs, 2012
Drukāt

Ukrainā izsludina beztermiņa protesta akciju

Foto - AFPFoto - AFP

Politiskā krīze, kuru Ukrainā izraisījusi likuma pieņemšana par oficiāla statusa piešķiršanu krievu valodai, draud izvērsties par jaunu “Oranžo revolūciju”, jo apvienotās opozīcijas līderis Arsēnijs Jaceņuks izsludinājis beztermiņa protesta akciju “Ukraina pret Janukoviču”.

 

“Mēs esam uzvarējuši. Augstākās Radas priekšsēdetājs Volodimirs Litvins ir demisionējis, bet prezidents Viktors Janukovičs nesarīkoja solīto preses konferenci. Tā ir mūsu pirmā uzvara. Nākamā uzvara būs Janukoviča režīma gāšana,” piektdienas vakarā uzrunājot mītiņa dalībniekus Kijevas centrā, paziņoja Jaceņuks. Viņš piebilda, ka izsludinātās akcijas mērķis ir panākt pirmstermiņa parlamenta vēlēšanas un Janukoviča atcelšanu no amata.

Jaceņuks paziņoja, ka līdzšinējā akcija tiek pārtraukta un ka pie Ukrainas nama paliks tikai neliela grupa aktīvistu, kas dalīs informatīvos materiālus un nodrošinās ukraiņu valodas aizstāvju mobilizāciju gadījumā, ja prezidents “sāks pieņemt valodu likumu no jauna vai turpinās pārkāpt konstitūciju”. Aģitācijas teltis tiks uzstādītas visā Ukrainā, un tajās tiks vākti pilsoņu paraksti par Janukoviča atcelšanu no amata un par pirmstermiņa vēlēšanu izsludināšanu. Tikmēr Kijevā un citās pilsētās turpinās masu protesti pret parlamentā pieņemto likumu, kas krievu valodai piešķir reģionālās valodas statusu. Virknē Rietumukrainas apgabalu notiek dažādu līmeņu vēlēto municipalitāšu un administratīvi teritoriālo vienību padomju sanāksmes, kurās tiek pieņemti lēmumi, ka parlamenta apstiprinātais likums to teritorijā nebūs spēkā. Dažviet jau uzsākta parakstu vākšana par Janukoviča atcelšanu no amata.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+