×
Mobilā versija
Brīdinājums +8.5°C
Līksma, Bārbala
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
2. marts, 2014
Drukāt

Ukraina izsludina rezervistu mobilizāciju un kaujas gatavību armijā (1)

Foto: LETA/AFPFoto: LETA/AFP

People hold placards reading "Crimea is Ukraine" during a rally in front of the Ukrainian parliament in Kiev on February 27, 2014. Lawmakers in Crimea's regional parliament, which is currently being controlled by pro-Russian gunmen, voted Thursday to hold a referendum on May 25 on the region's status in Ukraine, the parliament's press service said. AFP PHOTO/ YURIY DYACHYSHYN

 Atbildē uz Krievijas armijas iebrukuma draudiem, Ukraina svētdien izsludināja vispārēju armijas rezervistu mobilizāciju un kaujas gatavību armijā.

Ukrainas Nacionālās drošības un aizsardzības padomes preses sekretārs Andrejs Parubjovs žurnālistiem paziņoja, ka viņš devis rīkojumu Aizsardzības ministrijai izsludināt vispārēju mobilizāciju, lai “nodrošinātu Ukrainas drošību un teritoriālo integritāti”.

Nacionālās drošības un aizsardzības padomes lēmumu par drošības pasākumiem valstī parakstījis prezidenta pienākumu izpildītājs Aleksandrs Turčinovs.

Padome arī devusi rīkojumu Ministru kabinetam iedalīt nepieciešamo finansējumu un citus resursus Ukrainas drošības un suverenitātes garantēšanai.

Savukārt Ārlietu ministrijai uzdots nekavējoties vērsties pēc palīdzības pie ASV un Lielbritānijas, kas kopā ar Krieviju un Ukrainu 1994.gadā parakstīja Budapeštas drošības memorandu, kas garantē Ukrainas teritoriālo neaizskaramību.

Padome arī devusi rīkojumu pastiprināt enerģētikas objektu un kritiski svarīgas infrastruktūras apsardzi.

Ukraina arī izveidos īpašu komisiju, kuras uzdevums būs nodarboties ar Krimas un Sevastopoles situācijas risināšanu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kur Latvijas prezidents, esot aizbēdzis? Tad jāvēl tāds, kurš nebēgs!

Draugiem Facebook Twitter Google+