×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
22. augusts, 2016
Drukāt

Ukraina izsludina starptautiskā meklēšanā Krievijas aizsardzības ministru Šoigu (6)

Foto: LETA/AFPFoto: LETA/AFP

Krievijas aizsardzības ministrs Sergejs Šoigu

Ukrainas Ģenerālprokuratūra informējusi Krievijas aizsardzības ministru Sergeju Šoigu un vēl 17 Krievijas amatpersonas, ka tās ir aizdomās turētās par smagiem noziegumiem pret Ukrainas nacionālo drošību un tāpēc izsludinātas starptautiskā meklēšanā.

Par to pirmdien brīfingā Kijevā paziņoja Ukrainas ģenerālprokurors Jurijs Lucenko.

“Ukrainas Ģenerālprokuratūra paziņojusi par aizdomām par īpaši smagu noziegumu pastrādāšanu pret Ukrainas nacionālās drošības pamatiem, sabiedrisko drošību, mieru un starptautisko tiesisko kārtību (..) 18 personām no Krievijas Federācijas varas pārstāvjiem un Bruņoto spēku vadības,” sacīja Lucenko.

Starp šīm personām ir Šoigu, aizsardzības ministra pirmais vietnieks, Krievijas Bruņoto spēku ģenerālštāba priekšnieks ģenerālis Valērijs Gerasimovs, aizsardzības ministra vietnieks ģenerālis Dmitrijs Bulgakovs, vēl vairāki Krievijas Bruņoto spēku ģenerāļi, Krievijas prezidenta Vladimira Putina padomnieks Sergejs Glazjevs, kā arī bijušais Krievijas prezidenta pārstāvis tagad jau likvidētajā Krimas federālajā apgabalā Oļegs Belavencevs, kurš tagad ir prezidenta pārstāvis Ziemeļkaukāza federālajā apgabalā.

Lucenko teica, ka pavēstes viņiem ir nosūtītas ar starptautisko kurjerpastu un saņemtas Krievijas prezidenta administrācijā un Krievijas Aizsardzības ministrijā.

Brīfingā tika demonstrēts 15 minūšu videoieraksts, kurā Glazjevs, Krievijas Sabiedriskās palātas loceklis Konstantīns Zatuļins un citas amatpersonas apspriež plānus ieņemt Ukrainas Doņeckas, Harkovas, Odesas un Zaporožjes apgabalu administrācijas. Ukrainas ģenerālprokurors sacīja, ka lingvistiskā ekspertīze pierādījusi, ka ierakstā dzirdamās balsis pieder šīm amatpersonām.

Lucenko brīfingā arī teica, ka Ukrainas Ģenerālprokuratūra gatavojas noteikt aizdomās turētā statusu arī Putinam un Krievijas premjerministram Dmitrijam Medvedevam. Atbildot uz žurnālista jautājumu, kad aizdomās turētā statuss tiks noteikts Putinam un Medvedevam, Lucenko sacīja: “Strādājam.”

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Šoigu,Lavrovam,Glazjevam un vēl dažiem KF,derētu atcerēties Nirnbergu.

  2. tu,mongoli uzmanies,un uzmani savu sefu pljutinu,ja nokers tevi UKRAINI,BUUS HANA.RIIKLE PUSU.taapat kaa stepes burundukam.

  3. Pavisam slimi,dakteri dargi.

  4. hohli ne bez humora izjūtas !

  5. ukrāina jau kļūst smiekliga
    “sabiedrotajiem” kijeva kļuvusi vienaldziga, bet poroša administrācija visiem spēkiem cenšas vel sev uzmanibu piesaistit, ja ne citādi tad ar ģenerālprokuroru-klaunu

Draugiem Facebook Twitter Google+