Uncategorized

Ukrainā izsludināta sēru diena saistībā ar Mariupoles apšaudi 16

Foto-LETA/AFP

Ukrainā svētdien ir izsludināta sēru diena saistībā ar prokrievisko kaujinieku veikto Mariupoles pilsētas apšaudi, kurā gājuši bojā vairāki desmiti mierīgo iedzīvotāju.

Sēru diena ir izsludināta ar dekrētu, kuru svētdienas rītā parakstīja Ukrainas prezidents Petro Porošenko.

“Saistībā ar Mariupoles pilsētas mierīgo iedzīvotāju traģisko bojāeju 2015.gada 24.janvārī teroristu veiktas pilsētas dzīvojamo rajonu koncentrētas apšaudes rezultātā un lai godinātu bojāgājušo piemiņu, nolemju izsludināt Ukrainā 2015.gada 25.janvāri par sēru dienu,” teikts dekrēta tekstā.

Dekrēts paredz, ka bojāgājušo piemiņa svētdien pulksten 12.00 tiks godināta ar klusuma brīdi.

Sēru dienā valsts karogs ir jānolaiž pusmastā pie varas institūciju, pašvaldību, valsts uzņēmumu, iestāžu un organizāciju ēkām. Šajā dienā arī jāatceļ visi izklaides un sporta pasākumi un jāveic izmaiņas televīzijas un radio programmās.

Jau ziņots, ka Mariupole sestdien tika apšaudīta ar smagajām raķetēm no prokrievisko separātistu kontrolētās teritorijas, nogalinot 30 cilvēkus, tai skaitā divus bērnus, un ievainojot 93 cilvēkus, no kuriem 40 ir ļoti smagā stāvoklī. Tika nodarīti postījumi arī 53 daudzstāvu ēkām, 14 privātmājām, četrām skolām un trim bērnudārziem, un apšaudē izdega automobiļi un veikali.

LA.lv