×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.9°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
30. jūlijs, 2014
Drukāt

Ukrainā karojot Latvijas “brīvprātīgie” (3)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Vakar vairākos Krievijas medijos parādījās ziņa par “brīvprātīgo grupu” no Latvijas, kas devusies uz tā saucamo Doņeckas “tautas republiku”, lai papildinātu pret Ukrainas varu karojošo teroristu rindas.

Par “brīvprātīgo grupu” Krievijas oficiālajai ziņu aģentūrai “RIA No­vosti” paziņojis nacionālboļševiks, krievu valodas referenduma iniciators Vladimirs Lindermans, kurš iepriekš 9. maija “svinībās” pie tā saucamā uzvaras pieminekļa bija manāms ar Doņeckas “republikas” karogu. “Brīvprātīgo grupa ir devusies uz Doņeckas tautas republiku. Tā ir neliela. Sīkākas detaļas pagaidām nevaru sniegt,” aģentūra citē V. Lindermanu. Viņš arī veicis ierakstu sociālajā tīklā “Facebook”, kurā norāda, ka krievu “brīvprātīgie” ieradušies “Jaunkrievijā”. “Veiksmi jums! Un paldies visiem, kas palīdz un turpina palīdzēt,” izteicies V. Lindermans. Tomēr, iespējams, Latvijas valstspiederīgie Ukrainā teroristu rindās ir jau ilgāku laiku pirms Lindermana paziņojuma. Drošības policija jau pārbauda ziņas par iespējamu Latvijas iedzīvotāju dalību konfliktā Ukrainā, taču tā atsakās konkretizēt, kādās darbībās Latvijas iedzīvotāji varētu būt iesaistījušies.

Sazinoties ar Ukrainas drošības iestādēm, noskaidroju, ka to rīcībā pagaidām nav informācijas par cilvēkiem no Latvijas karadarbības zonā. Ukrainas varasiestādes būtu pateicīgas, ja tām tiktu sniegta informācija par šiem “brīvprātīgajiem”, lai varētu izvērst operatīvās darbības.

Izskanējušās ziņas lūdzu komentēt Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētāju Ainaru Latkovski, kurš teica, ka Drošības policijai jāpievērš pastiprināta uzmanība šā jautājuma izpētei. “Vai tie ir Latvijas pilsoņi vai nepilsoņi, bet par mūsējiem es viņus nesaucu,” teica A. Latkovskis. Viņš pieļāva, ka šiem Latvijas iedzīvotājiem, iespējams, ir arī Krievijas pases. “Šie “brīvprātīgie” ir ļoti bīstami cilvēki, kas iegūs pieredzi karadarbības laukā un vēlāk savas iemaņas var vērst arī pret Latvijas valsti. Mums ar šo apdraudējumu ir jātiek galā. Ja cilvēks nīst citas valsts neatkarību, tad es pieļauju, ka viņš ienīst arī Latvijas neatkarību,” teica A. Latkovskis. Tāpat deputāts rosina tiesībsargājošās iestādes pārbaudīt V. Lindermanu un, ja ir pamatojums, ierosināt kriminālprocesu pret viņu. Deputāts arī norāda, ka V. Lindermans savā ierakstā sociālajā tīklā “Facebook” ievērojot piesardzīgu un viltīgu toni, no kura var interpretēt, ka “brīvprātīgie” Ukrainā vāra putru, nevis karo. Tas varētu būt arī vienkārši izdomājums, lai pakaitinātu Latvijas drošībniekus.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Iesaku Lindermanim un ari musu drosibas iestadem iepazities ar terminu – brunots algotnis . Vinus neaizsarga starptautiskas konvencijas par karalaika gustekniem. Tas attiecas ari uz brunotu algotnu grupu organizetajiem. Kremla nozombetajiem , tas protams nav zinams.Tas nozime ,ka viniem atpakal cela nav. Musu arlietu ministrija to zina…

  2. Latvijas krievvalodīgais ne ar kop neatšķiras no Ukrainas krievvalodīgā. Un arī pasaules uztvere un ideāli ir vieni un tie paši. Tādēļ nebūtu nekāds brīnums,ja kāds no “mūsējiem” propogandas ietekmē sadomātu doties palīgā saviem idejiskajiem brāļiem. Tikai kā parasti māc šubas,vai mūsu slavenie DP un SAB to zina?

  3. jo ātrak ņems galu, jo labāk visiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+