Pasaulē
Citur

Ukrainā kopš Krievijas agresijas sākuma krituši 2959 ukraiņu karavīri0


Ukrainas prezidents Petro Porošenko
Ukrainas prezidents Petro Porošenko
Foto: EPA/Scanpix/LETA

Piecos gados kopš Krievijas agresijas sākuma krituši 2959 ukraiņu karavīri, paziņojis Ukrainas prezidents Petro Porošenko.

“Cena, kura samaksāta par to, lai mums būtu iespēja būvēt valsti, ir pārāk augsta! 2959 karavīri atdevuši savas dzīvības par to, lai mums šobrīd būtu iespēja aizsargāt un būvēt Ukrainu,” intervijā telekanālam “Prjamij” pavēstīja Porošenko.

Viņš uzsvēra, ka par Ukrainu dzīvības atdevuši arī “Debesu simts” Eiromaidanā un desmit tūkstoši Donbasā bojāgājušie mierīgie iedzīvotāji.

Krievija 2014.gada februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš 2014.gada aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, Eiropas Savienība, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.

Konfliktā Ukrainas austrumos dzīvību zaudējuši 13 000 cilvēku, bet teju trīs miljoni devušies bēgļu gaitās.

LA.lv