×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.3°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
3. septembris, 2014
Drukāt

Ukraina lemj neieviest karastāvokli
 (2)

Foto: LETA/AFPFoto: LETA/AFP

Ukrainas prezidenta Petro Porošenko un parlamenta frakciju līderu tikšanās laikā vakar nolemts neieviest karastāvokli valstī.

Ukrainas armijai ir spēki Krievijas uzbrukuma apturēšanai dienvidu virzienā uz Doņeckas apgabala Mariupoles pilsētu, paziņoja Nacionālās drošības un aizsardzības padome. Mariupolē pašlaik ir izveidots priekšpostenis, kas ir spēcīgi nostiprināts gan ar inženiertehniskām būvēm, gan ar mīnu nožogojumiem,” paziņojis Nacionālās drošības un aizsardzības padomes pārstāvis Andrejs Lisenko. Viņš atzīmēja, ka liels skaits brīvprātīgo ir gatavi pēc pirmās komandas doties kaujā, un Mariupolē vien ir 5000 šādu brīvprātīgo. “Ukrainas mērogā ar kara komisariātu starpniecību arī pienāk informācija par desmitiem tūkstošu cilvēku, kas ir gatavi bez īpašas papildu sagatavošanās ņemt rokās ieročus un aizstāvēt Ukrainu,” sacīja Lisenko.

Pēc Ukrainas Nacionālās drošības un aizsardzības padomes rīcībā esošās informācijas, Ukrainas teritorijā katru dienu ierodas Krievijas bruņotie spēki un tuvākajā laikā varētu tikt pieņemts lēmums par pretterorisma operācijas pārformatēšanu. Pēc pagaidu vērtējumiem, pašlaik Ukrainas teritorijā atrodas aptuveni 10 – 15 tūkstoši Krievijas karavīru un teroristu organizāciju dalībnieku. “Tikai pēdējās diennakts laikā no Krievijas Ukrainas teritorijā iegāja četri taktisko grupu bataljoni,” teica Lisenko, piebilstot, ka Luhanskā “tie pat neslēpj savas uzšuves”.

Ukrainā ir krituši vairāki simti Krievijas armijas karavīru, galvenokārt desantnieku, kas iebrukuši šajā valstī, vakar paziņoja Ukrainas aizsardzības ministra Valērija Geleteja padomnieks Aleksandrs Daņiļuks. Krievijas sūtītās “humānās palīdzības” smagās automašīnas šobrīd Austrumukrainā izmanto Maskavas atbalstīto krievu algotņu bandu un tur esošo Krievijas regulārās armijas vienību apgādāšanai, vakar paziņojis Ukrainas Nacionālās drošības padomes pārstāvis.

Vakar no Šauļu lidostas uz Ukrainu devās Lietuvas Gaisa kara spēku lidmašīna “Spartan” ar humānās palīdzības sūtījumu Ukrainai – sausās pārtikas devām, medikamentiem un pirmās nepieciešamības precēm. Līdztekus Aizsardzības ministrijas sarūpētajam četrarpus tonnu sūtījumam kravā iekļauta arī neliela daļa – 500 kilogramu – no lietuviešu dāsni saziedotās palīdzības, ko savākušas sabiedriskās organizācijas. Privātpersonas un uzņēmēji trijās dienās saziedojuši kopumā septiņas tonnas, ko Ukrainā nogādās Lietuvas Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta kravas mašīnas.

Apmeklējot Ukrainu, kļūst skaidrs, ka karš norisinās pavisam tuvu un ukraiņi patiesībā cīnās ne tikai par savu, bet par visa reģiona drošību ­– izteicies iniciatīvas grupas “SOS Ukrainas karavīriem” pārstāvis Vitālijs Keršis, kas tikko atgriezies no brauciena uz Žitomiru, kur nogādājis humānās palīdzības sūtījumu ukraiņu karavīriem.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Karastāvokļa un vispārējās mobilizācijas neizsludināšana ir Porošenko lielākā politiskā kļūda. Ja to neizdara tagad, tad tas tikai atbrīvo rokas Putinam. Sekas nav grūti paredzēt. Vai arī, ja jau tik bailīgs, tad kāpēc nesākt veidot partizānu kustību. Neticu, ka Austrumos visi ir tik lojāli Krievijai. Transporta līniju un attiecīgo infrastrukrūru uzlaišana gaisā, nakts uzbrukumi okupantiem daudz labāk liktu saprast, ka viņi te nav nekādi atbrīvotāji, nekā vienas elites rotas atšaušana.

  2. Ja jau nav jāievieš karastāvoklis, tad Ukrainai acīmredzot pietiek spēka, lai savaldītu separātistu bandas. Nupat “Delfi” ziņoja, ka iznīcināta krievu Pleskavas divīzijas desantnieku rota Ukrainā, kas pieder pie krievu elites karaspēka. Izrādās, ka nekādi pārcilvēki viņi nav, bet parasti mirstīgie, ar ko ukraiņu karavīri tiek galā. Savā laikā arī Latviju biedēja ar Pleskavas desantniekiem, bet redzams, ka krievu propagandai ir tieksme pārspīlēt savu karotāju kaujasspējas, lai iebiedētu pretinieku. Ja ukraiņi tiks pie moderniem ieročiem, tad šī krievu avantūra viņiem var visai dārgi maksāt.

Draugiem Facebook Twitter Google+